"B±kiewicz do odstrzału?"
Dodane przez Redakcja dnia Styczeń 06 2011 23:38:29
Zastanawiam się nad tym od mistrzostw ¶wiata, a w ostatnim czasie już zupełnie zbaraniałem. Naprawdę nie wiem i nie rozumiem, co się dzieje z Michałem B±kiewiczem? Już w Italii jako zmiennik grał Michał Ruciak, a “B±ku” stał niemal tylko w kwadracie. Teraz, niestety, w Skrze jest podobnie.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Zastanawiam się nad tym od mistrzostw ¶wiata, a w ostatnim czasie już zupełnie zbaraniałem. Naprawdę nie wiem i nie rozumiem, co się dzieje z Michałem B±kiewiczem? Już w Italii jako zmiennik grał Michał Ruciak, a “B±ku” stał niemal tylko w kwadracie. Teraz, niestety, w Skrze jest podobnie.
We wczorajszym emocjonuj±cym meczu przeciwko Trentino bardzo szybko boisko opu¶cił Bartek Kurek, którego Włosi skutecznie ostrzeliwali zagrywk±. Trener Jacek Nawrocki długo nie czekał, bo wiedział, że to nie będzie dzień Bartka. Dokonał zmiany. Liczyłem na “B±ka”, lecz wszedł Stephane Antiga. Poprawiło się przyjęcie, jednak 15 procent skuteczno¶ci w ataku francuskiego przyjmuj±cego to wynik bardzo słaby, żeby nie napisać kompromituj±cy na tym poziomie. 34-latek skończył zaledwie 2 ataki na 13 prób! Ale nie chcę Ľle pisać o Antidze, bo to facet bardzo podobny do naszego Sebastiana ¦widerskiego. Walczak, stuprocentowy profesjonalista i wariat, który zaraz po artroskopii kolana chce wracać na boisko. Pytanie tylko, czy w naszym, polskim interesie jest stawianie na Francuza, który wkrótce zakończy karierę?

Pamiętam, kto był najlepszym polskim siatkarzem 2009 roku, kto miał swoje pięć minut na mistrzostwach Europy. B±kiewicz zreszt± zawsze mi imponował. Wcale nie tym, że mocno zbijał, lecz tym, że nigdy się nie poddawał i potrafił ¶wietnie wykorzystać swoj± technikę. Zawsze też był twardzielem. Wiele razy trenerzy odsyłali go do boksu, skre¶lali, a on nie pękał. Podnosił się, szedł do przodu i wygrywał.

Teraz martwię się o niego, bo nie ma nawet okazji, by na boisku upa¶ć. Szczerze mówi±c boli mnie to bardziej niż słaba forma Kurka. “B±ku” nie ma już czasu na kolejn± szansę. A Bartek? Dostanie ich wiele i jak pokazał mecz w Trentino, wiele się musi jeszcze uczyć. Szczególnie je¶li chodzi o technikę ataku, grę w obronie, że o przyjęciu nie wspomnę. Do Kazijskiego i Juantoreny jeszcze mu daleko. Na razie potrzeba mu pracy i cierpliwo¶ci.

W przypadku B±kiewicza jest jeszcze jedno. Ostatnio zapytał mnie jeden z prezesów, kogo ma kupić przed kolejnym sezonem, żeby jego drużyna grała tak, jak tego oczekuj± kibice. OdpowiedĽ jest prosta: je¶li Michał nadal będzie w Skrze tylko kwadratowym to polecam go jako hit transferowy nr 1 przyszłego okienka. Oczywi¶cie Skra musi go chcieć pu¶cić… Tak byłoby lepiej, niż gdyby “B±ku” zakończył swoj± karierę w kwadracie. To byłaby niepowetowana strata dla polskiej siatkówki.
Dużo większa niż brak wielu tzw. gwiazd.

ps. Przez ostatnie sezony B±kiewicz miał narastaj±ce problemy przeci±żeniowe z kręgosłupem, które wykluczały go z gry w końcówce rozgrywek. Może teraz jest specjalnie oszczędzany na decyduj±ce starcia? Tyle tylko, że jako¶ nie chce mi się wierzyć, że o to chodzi…

* Tekst autorstwa dziennikarza "Przegl±du Sportowego", Kamila Skladowskiego.