Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

ME seniorów, grupa A: Zwycięstwo Polaków na początek
W pierwszym meczu mistrzostw Europy Polska pokonała reprezentację Francji w czterech setach. Jutro podopieczni Daniela Castellaniego zagrają z Niemcami.

Set I:

Rozpoczynamy mecz od jednopunktowego prowadzenia 1:0. Chwilę później polski blok zatrzymuje Stephana Antigę 2:0, a w kolejnej akcji francuski przyjmujący Skry Bełchatów atakuje w aut 3:0. Trójkolorowi szybko zabierają się za odrabianie strat 3:2. Popełniają jednak błędy, dzięki czemu biało - czerwonym wciąż udaje się utrzymywać dwupunktową przewagę 6:4. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodzą przy stanie 8:7 po skutecznym ataku Michała Bąkiewicza. Po czasie punktuje Rouzier i na tablicy mamy remis 8:8. Dalej gra toczy się punkt za punkt 11:10. Gra po obu stronach siatki jest jednak bardzo nerwowa. Nasi rywale wzmacniają serwis, przez co bez problemów zatrzymują Polaków na bloku. Na drugiej przerwie technicznej przegrywamy już 13:16. Po powrocie na parkiet Antiga łapie na pojedynczym bloku Piotra Gruszkę i o czas zmuszony jest poprosić Daniel Castellani 13:17. Niestety, znów mamy kłopoty z przyjęciem, co przekłada się na problemy w ataku 13:18. O kolejny czas dla swojego zespołu prosi argentyński szkoleniowiec Polaków. 14 punkt zdobywa dla biało – czerwonych skutecznym atakiem ze środka Pliński (14:18). Niestety, Francuzi wciąż skutecznie utrudniają grę Polakom 14:20. Trener Castellani decyduje się na zmiany. W miejsce Gruszki wchodzi Jakub Jarosz. Powoli staramy się odrabiać straty 16:21. Niestety, chwilę później nie radzimy sobie z odbiorem Rouziera 16:23 i trener w miejsce Bartosza Kurka wpuszcza na parkiet Michała Ruciaka. W końcówce nie udaje nam się niestety odrobić strat. Przegrywamy 17:25.

Set II:

Drugą partię rozpoczynamy z Jaroszem w składzie. Świetnie w polu zagrywki spisuje się rozgrywający trójkolorowych, Bazin, przegrywamy już 1:3. Gra biało – czerwonych nie wygląda najlepiej. Mamy problemy niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i niestety do tego popełniamy proste błędy 2:4. Na szczęście mylą się również nasi rywale, dzięki czemu chwilę później na tablicy wyników widnieje remis 4:4. Skutecznie ze skrzydła Kurek 6:4 i o czas prosi francuski szkoleniowiec. Po czasie potrójny blok Polaków zatrzymuje atak Rouziera 7:4. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodzą przy stanie 8:4. Po powrocie na parkiet udaje nam się utrzymać przewagę. Jarosz skutecznie atakuje po rękach rywali 10:5. W ataku ze środka nie do zatrzymania jest Pliński 12:7. Francuski rozgrywający „uruchamia” jednak Rouziera. Ten w ataku ze skrzydeł jest nie do zatrzymania 12:9, ale biało – czerwoni szybko odpowiadają tym samym. Jarosz atakuje nad blokiem i prowadzimy już 14:10. Na drugą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 16:12. Ręce Francuzów obija Bąkiewicz, prowadzimy już 17:12, o czas prosi trener Blain. W kolejnej akcji sytuacyjną piłkę, lewą ręką kończy Michał Bąkiewicz 19:14, a chwilę później siatkarskiego gwoździa wbija rywalom Możdżonek 21:15, który zdobywa serwisem ostatni punkt w tym secie. Wygrywamy 25:17.

Set III:

Od skutecznego ataku ze środka Marcina Możdżonka rozpoczynamy trzecią partię 1:0. Szybko udaje nam się wypracować dwupunktową przewagę 4:2. Ze skrzydła skutecznie atakuje Jarosz 5:3. Dobrze gramy w obronie i kolejną akcję atakiem po skosie kończy nasz atakujący 6:3. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 8:5. Po czasie oddajemy punkty rywalom – najpierw Pliński posyła serwis w aut, a chwilę później Bąkiewicz ma problemy z przedarciem się przez blok Francuzów 8:7. Na szczęście w kolejnej akcji to Zagumny i Możdżonek zatrzymują blokiem atak przeciwników 9:7, a chwilę później fenomenalnym atakiem popisuje się Jarosz 10:7. Trójkolorowi szybko wyrównują 10:10. Dalej gra toczy się punkt za punkt 13:13. Mylą się Francuzi, Samica atakuje w aut 14:13. Na drugą przerwę techniczną oba zespoły schodzą przy stanie 15:16. Po czasie w polu zagrywki myli się Rouzier 16:16, a w kolejnej akcji skutecznym atakiem z drugiej linii popisuje się Kurek 17:16. Przy stanie 17:18 Daniel Castallani decyduje się na zmiany. W miejsce Kurka wchodzi Michał Ruciak. Samica przedziera się przez potrójny blok biało – czerwonych 17:19 i o czas prosi szkoleniowiec Polaków. Po powrocie na parkiet udaje nam się zatrzymać atak Rouziera 18:19, który w kolejnej akcji zamiast w boisko uderza w aut 19:19. Natychmiast interweniuje trener Francuzów prosząc o czas. Przy stanie 20:20 na boisko wraca Kurek. Na środku myli się Vadeleux 21:20, ale kiedy w polu zagrywki pojawia się Bazin trójkolorowi odrabiają straty 22:22. O czas prosi Castellani. Biało – czerwoni skutecznie grają blokiem 24:22. Seta kończy podwójny blok Polaków. Wygrywamy 25:22.

Set IV:

Od wyrównanej walki rozpoczyna się czwarta partia meczu Polska – Francja 3:3. Świetnie rozrzuca piłki Zagumny, Bąkiewicz atakuje przez dziurę w bloku 4:4. Dobrze gramy blokiem, Możdżonek i Jarosz zatrzymują atak Antigi i wychodzimy na prowadzenie 5:4. Trójkolorowi wciąż jednak depczą nam po piętach 6:6. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodzą przy stanie 8:7. Po czasie znów świetnie gramy blokiem 9:7. Pewnie w ataku ze skrzydeł radzi sobie Jarosz 10:8, z drugiej linii wtóruje mu Kurek 11:9, a punkty pomaga nam zdobywać również atakujący drużyny przeciwnej, który znów posła piłkę w aut 12:9. Świetnie czyta grę rywali Możdżonek, nie pozwalając przedrzeć się w ataku ze środka Francuzom 14:10. O czas prosi szkoleniowiec Francuzów. Na drugą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 16:11 stawiając szczelny potrójny blok. Po czasie ze środka punktuje Możdżonek 17:12, a chwilę później Jarosz atakuje blok – aut 18:13. Udaje nam się rozstrzygnąć na swoja korzyść chyba najdłuższą akcję w tym spotkaniu i prowadzimy 19:14. Trójkolorowi wciąż walczą. Z przesuniętej krótkiej punktuje Kiefer 20:16, ale w kolejnej akcji podobnym zagraniem popisują się Polacy 21:16. Bąkiewicz obija blok rywali 22:16. O czas prosi szkoleniowiec Francuzów. Na niewiele się to jednak zdaje, po kolejnym pojedynczym bloku Możdżonka mamy piłkę setową 24:16. Seta kończą trójkolorowi psując serwis. Wygrywamy 25:18.

Polska - Francja 3:1 (17:25, 25:17, 25:22, 25:18)

Polska: Paweł Zagumny, Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Piotr Gruszka, Marcin Możdżonek, Michał Bąkiewicz, Piotr Gacek (libero) oraz Jakub Jarosz, Michał Ruciak.

Francja: Yannick Bazin, Romain Vadeleux, Stéphane Antiga, Guillaume Samica, Antonin Rouzier, Oliver Kieffer, Hubert Henno (libero) oraz Samuele Tuia, Edouard Rowlandson, Jean-Stéphane Tolar.

źródło: reprezentacja.net/SportoweFakty.pl