Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Polacy wygrywaj± z Czechami
Reprezentacja Polski rozegrała dzi¶ w Spale pierwszy sparing z Czechami. Gór± w tym pojedynku byli podopieczni trenera Castellaniego, którzy pokonali rywali 3:1.

Biało - czerwoni słabo zaczęli dzisiejszy mecz. - Przegrywali¶my już pięcioma punktami - relacjonuje Witold Roman, menadżer Polaków. - Zaczęli¶my gonić Czechów dopiero w końcówce. Doprowadzili¶my jednak do wyrównania. Mogli¶my wła¶ciwie pokusić się o zwycięstwo, zabrakło jednak trochę szczę¶cia. Przegrali¶my pierwsz± partię popełniaj±c bł±d w przyjęciu - mówi.

W drugim secie Daniel Castellani zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się: Jakub Jarosz w miejsce Piotra Gruszki, Michał Ruciak za Michała B±kiewicza i Daniel Pliński za Łukasza Kadziewicza. Polacy grali zdecydowanie lepiej, byli bardziej skoncentrowani na pocz±tku każdego seta, nie pozwalaj±c rywalom wyj¶ć na prowadzenie. To do¶ć szybko przełożyło się na wynik. - Serwisem może aż tak bardzo nie odrzucili¶my ich od siatki, ale popełniali¶my zdecydowanie mniej błędów - mówi Witold Roman. - Byli¶my również dużo bardziej skuteczni w ataku.

Mecze z Czechami (Polacy rozegraj± z nimi jeszcze jeden sparing jutro - pzyp. red.) s± ostatnim sprawdzianem obu ekip przed kwalifikacjami do M¦, które już za tydzień. Z obserwacji menadżera Polaków szkoleniowiec naszej kadry wci±ż nie jest jeszcze pewien, jak będzie wygl±dał jej podstawowy skład. - My¶lę, że jeszcze się waha - mówi. - Będzie mu ciężko, bo musi zdecydować, czy chciałby zagrać bardziej do¶wiadczonymi zawodnikami, czy postawić na młodzież. Dzi¶ wygl±dało na to, że młodzi spisuj± się lepiej, ale zobaczymy jak będzie w innych meczach.

Polska- Czechy 3:1 (35:37, 25:19, 25:16, 25:21)

Polska: Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek, Michał B±kiewicz, Bartosz Kurek oraz Piotr Gacek (libero) oraz Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Daniel Pliński

Czechy: Ticháček, Pláteník, Holubec, ©tokr, Popelka, Lébl, Kryątof Střídal (libero) oraz Konečný, Král, Novotný M., Haník

Ľródło: Reprezentacja.net