Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Wygrana z Bułgarią przypłacona kontuzją Świderskiego!
Biało - czerwoni 3:2 pokonali dziś w Bełchatowie reprezentację Bułgarii. Kiepsko skończył się jednak ten mecz dla Sebastiana Świderskiego, który w końcówce trzeciej partii doznał poważnie wyglądającego urazu.

Biało - czerwoni pomyślnie rozpoczęli pierwszego seta. Szybko wyszli na prowadzenie (8:3) i stan ten utrzymywali niemal przez całą partię (16:12) kończąc seta zwycięstwem 25:23.

W drugim secie siatkarskie szczęście odwróciło się od podopiecznych trenera Castellaniego. Dużo pewniej radzili sobie nasi przeciwnicy, którzy z finezją kończyli niemal wszystkie ataki pewnie wygrywając do 19.

Trzeci set również pomyślnie rozpoczynają nasi rywale. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 4:8 i niestety ciężko idzie nam odrabianie strat. W dodatku pech nas nie opuszcza. Pod koniec trzeciej partii kontuzji doznał Sebastian Świderski, który źle wylądował na parkiecie po ataku. Wyjącego z bólu przyjmującego koledzy znieśli z boiska. Prawdopodobnie zawodnik doznał urazu ścięgna Achillesa. W jego miejsce pojawił się Bartosz Kurek.

Mimo przykrego zdarzenia, jakim niewątpliwie jest kontuzja Świderskiego, Polacy zdołali w czwartej partii na tyle skutecznie opanować nerwy, żeby w ostatecznym rozrachunku zwycięzyć tego seta. Dobrze do gry wprowadził się Kurek, problemów ze skończeniem ataku nie miał Jarosz.

Piąta partia niemal od pierwszych piłek toczyła się pod nasze dyktando. Zmiana stron boiska odbyła się przy stanie 8:5 dla podopiecznych trenera Castellaniego, którzy nie odpucili w końcówce wygrywając tie - break 15:12.

Polska - Bułgaria 3:2 (25:23; 19:25; 19:25; 26:24; 15:12)

Polska: Pliński, Zagumny, Świderski, Możdżonek, Jarosz, Bąkiewicz oraz Gacek (libero) oraz Ruciak, Kadziewicz, Kurek, Gruszka

Bułgaria: Zhekov, Kazijski, Josifow, Nikołow, Aleksjew, Tswetanow, Iwanow (libero) oraz Sokołow, Gajdarski

źródło: reprezentacja.net