Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Kibice nie pomogli - relacja z pierwszego spotkania Polska - Brazylia
W pierwszym rozgrywanym na swoim terenie spotkaniu reprezentacja Polski przegrała z Brazylią, nie wygrywając nawet jednego seta. Podopieczni Daniela Castellaniego równą grę prowadzili przed dwie partie pojedynku, trzecia była już absolutną dominacją reprezentacji z Ameryki Południowej.

SET I

Mecz rozpoczął się od dwóch bloków Polaków na rywalu. Mimo nie najlepszego przyjęcia, Bartman skończył piłkę sytuacyjną, a następnie zdobył punkt z przechodzącej. Marcin Możdżonek sprawiał Brazylijczykom problemy swoim serwisem. Wyszliśmy na prowadzenie (6:3). Długa akcja zakończyła się blokiem na Gromadowskim. Polski atakujący wkrótce się zrehabilitował i sprowadził siatkarzy na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Po czasie, Piotr Nowakowski zepsuł zagrywkę, lecz to samo zrobił Rivaldo. "Canarinhos" doprowadzili do remisu (9:9). Po zepsutym serwisie Giby, Bąkiewicz ustrzelił Sergio. Po autowym ataku Murillo, Polacy zyskali przewagę trzech punktów. Przy stanie 14:10, Rezende poprosił o czas, po którym straciliśmy dwa punkty. Marcel Gromadowski dobre zagrania przeplatał z nieskutecznymi. Na drugiej przerwie technicznej, biało-czerwoni wciąż utrzymywali prowadzenie (16:14). Po każdej z przerw, Polacy psuli zagrywki. Po bloku na Michale Bąkiewiczu, na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Daniel Castellani przerwał grę. Brazylijczycy wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie w obronie spowodowało stratę dwudziestego punktu. Sędziowie nie zauważyli błędu Giby, który przekroczył linię 3 metra przy ataku z szóstej sterfy. Po błędach gości, ponownie mielismy remis (22:22). Po naszej stronie wciąż szwankowało przyjęcie. Murillo wykorzystał już pierwszą piłkę setową i zakończył partię asem serwisowym.

SET II

Nasi rywale szybko wyszli na prowadzenie (2:4). Łomacz skutecznie uruchomił Nowakowskiego na kontrze. Marcin Możdżonek skończył piłkę przechodzącą. Murillo zaserwował asa, Krzysztof Ignaczak miał spore problemy w przyjęciu. Bartman odważnie zaatakował z szóstej sterfy. Po zagrywce Lucasa, piłka wylądowała poza boiskiem. Giba pokazywał pełnię swoich umiejętności. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywaliśmy 6:8, jednak Polacy szybko zniwelowali ten dystans. Rivaldo został zatrzymany przez Bartmana. Możdżonek i Giba popełnili błędy serwisowe. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną wyszliśmy na prowadzenie i tak też było na przerwie (16:13). Marcin Możdżonek powiększył naszą przewagę, po czym Bernardinho poprosił swoich podopiecznych do siebie. Długą akcję wygrali mistrzowie świata. Po chwili doszło do remisu (18:18). 19 punkt zdobył Zbigniew Bartman. W końcówce, siatkarze przyjezdni osiągnęli przewagę, której już nie oddali i po tej partii również schodziliśmy z boiska pokonani.

SET III

Na tę partię Daniel Castellani desygnował do gry Pawła Zatorskiego, który dziś zadebiutował w kadrze. Brazylijczycy rozpoczęli od prowadzenia 4:0. O czas poprosił nasz argentyński szkoleniowiec. Po wznowieniu gry, Polacy zablokowali atak Giby, a następnie Lucasa. W kolejnej akcji nasi przeciwnicy powstrzymali Bartmana, który po chwili został zmieniony przez Kurka. Do pierwszej przerwy technicznej zdołaliśmy ugrać zaledwie dwa oczka. Na boisku pojawił się Jakub Jarosz. Nasi siatkarze dwukrotnie nie wykorzystali kontry. Trener Castellani dokonywał zmian, a przy stanie 4:12 wykorzystał drugą przerwę. Kurek został zablokowany przez Rivaldo. Druga przerwa techniczna to 6:16. Brazylia grała swobodnie. Bruno zapunktował z piłki przechodzącej. Giba obił nasz blok. Sergio doznał lekkiego urazu, lecz nie opuścił boiska. Przegrywaliśmy już 21:8. Pierwszą piłkę meczową, "Canarinhos" mieli przy stanie 9:24 i ostatecznie wygrali cały mecz 3:0.

MVP spotkania, w smsowym konkursie widzów, został Giba.

Najlepiej punktującym polskim graczem był Marcel Gromadowski, zdobywając w całym spotkaniu 13 punktów. Michał zdobył w sumie 5 punktów, w tym 3 z ataku oraz po jednym z bloku i bezpośrednio z zagrywki.

Na konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu, Michał powiedział:

- Przede wszystkim chcieliśmy pogratulować naszym rywalom. Są naprawdę mocni i bardziej doświadczeni od nas, co było zauważalne w końcowych momentach, każdego seta. Przepraszamy,że przegraliśmy w szczególności ze względu na wspaniałych kibiców, którzy zostali z nami do końca.

źródło: volley24/fivb.org