Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Porażka Polaków w pierwszym meczu towarzyskim
Reprezentacja Polski seniorów po wodz± Daniela Castellaniego uległa ekipie Włoch 0:3 (18:25, 24:26, 19:25) w pierwszym spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Mantovie. Mecz z Włochami był debiutem Daniela Castellaniego na stanowisku trenera reprezentacji Polski, a Michała B±kiewicza jako kapitana kadry. W pi±tek i sobotę s± w planie albo wspólne treningi, albo spotkania sparingowe bez udziału publiczno¶ci. W niedzielę reprezentacja Polski wróci do kraju.

Od samego pocz±tku spotkania zarysowała się przewaga ekipy włoskiej. Na pierwszej przerwie technicznej nasi rywale schodzili z czteropunktowym prowadzeniem, w końcówce partii różnica punktowa sukcesywnie się powiększała. Polacy przegrali pierwszego seta 25-19. Najbliżej wygranej biało- czerwoni byli w partii drugiej, w której od połowy seta toczyła się zacięta i wyrównana walka. Niestety Polacy w końcówce stracili kilka punktów w jednym ustawieniu i ze stanu 20: 23 zrobiło się 24:24. Partia po raz kolejny padła łupem Włochów (26:24). Trzeciego seta Polacy rozpoczęli bardzo dobrze. Po kilku akcjach podopieczni Castellaniego, prowadzili 1:4. Niestety biało-czerwonym nie udało się utrzymać tej przewagi zbyt długo. Przed drug± przerw± techniczn± Włosi wyszli na czteropunktowe prowadzenie, którego nie oddali aż do końca partii (25:18)

Włochy – Polska 3-0 (25:19, 26:24, 25:19)