Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: PGE Skra Bełchatów triumfuje po raz piąty!
Podopieczni Daniela Castellaniego udowodnili, że nikt nie może się z nimi równać. W trzecim finałowym spotkaniu pokonali Asseco Resovię Rzeszów w czterech setach, stając tym samym na najwyższym podium Mistrzostw Polski.

SET I

Spotkanie zagrywką rozpoczął Stephane Antiga. Bełchatowianie od razu wyszli na prowadzenie (2:0), lecz gospodarze szybko wzięli sie do pracy i po ataku w aut Mariusza Wlazłego był już remis 2:2. Do pierwszej przerwy technicznej, podczas której widniał wynik 8:6 dla podopiecznych Daniela Castellaniego, toczyła się wyrównana walka. Goście, mimo nieco niepewnego początku, kontrolowali przebieg spotkania. Po czasie mocnym atakiem zabłysnął Mikko Oivannen. Dalsza część seta to cały czas gra punkt za punkt. Resovia popełniała duzą ilość błędów własnych. Po autowym ataku Marcina Wiki bełchatowianie schodzili na kolejną przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Po wznowieniu pojedynku Energetycy śmiało zaczęli powiększać przewagę nad rywalami, co sprawiło, iż przy stanie 18:14 o czas zmuszony był poprosić trener Travica. Tuż po nim skutecznym atakiem popisał się niezawodny Mariusz Wlazły. Wzmocniona zagrywka, jaką częstowali podopieczni Daniela Castellaniego swych gospodarzy, nie dawała najmniejszych szans na rozegranie czystych akcji. Końcówka pierwszej partii należała minimalnie do mistrzów Polski. Resovii nie poderwał do boju nawet jej kapitan - Paweł Papke, który zmienił Oivannena. Skra utrzymywała bezpieczny wynik i po autowym ataku Papke, mogła cieszyć się z wygrania tego seta 25:21.

SET II

Początek drugiej partii lepiej zaczął się dla podpiecznych Ljubomira Travicy. Skrze nie siedziała zagrywka, a błędy własne popełniali kluczowi jej gracze. Po bloku na Marcinie Możdżonku rzeszowianie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej różnicą trzech oczek. Po wznowieniu gry w atut zaatakował kapitan gości. Wynik 11:7 dla Resovii sprawił, że czas wziął Daniel Castellani. Dało to jednak niewielkie rezultaty. Wówczas słabo spisującego się Dawida Murka zastąpił Michał Bąkiewicz, który znacznie poprawił przyjęcie w swej drużynie. Atak w taśmę popularnego Bąka zaprosił siatkarzy na drugą przerwę techniczną, podczas której na tablicy widniał wynik 16:10 dla Rzeszowa. Po niej zawodnicy z Bełchatowa stopniowo zaczęli odrabiać straty, co poddenerwowało Ljubomira Travicę, który niezwłocznie poprosił o czas. PGE Skra Bełchatów, dzięki doskonałej grze Michała Bąkiewicza i Stephana Antigi zdołała zniwelować przewagę przeciwników do dwóch punktów (18:16). Jednak doskonałe akcje Oivannena spowodowały szybkie oddalenie się miejscowych i na tablicy kibice ujrzeli wynik 21:17. O przerwę w grze musiał ponownie poprosić trener Castellani. Po rozpoczęciu walkę na taśmie z Łuką przegrał Wlazły i sędziowie mogli zapisać kolejny punkt po stronie Asseco Resovii. Rezultat 24:18 zapowiadał szybki koniec seta. Wtedy to w polu serwisowym pojawił się Bąkiewicz, który utrudiał życie rywalom swą zagrywką. Dzięki temu podopieczni argentyńskiego trenera zdołali doprowadzić do stanu 24:22. Partię zakończył autowy atak kapitana bełchatowskiej Skry i rzeszowianie mogli cieszyć się z wyniku 25:22.

SET III

Trzeci set rozpoczął atakiem ze skrzydła przyjmujący rzeszowian - Krzysztof Gierczyński. Skra szybko doprowadziła do wyrównania i dzięki znakomitej grze w przyjęciu i ze środka, na pierwszej przerwie technicznej był wynik 8:6 dla zdobywców Pucharu Polski. Obie ekipy popełniały wiele błędów, co nie dało żadnej z nich większej niż dwupunktowej przewagi. Trener gości zdecydował sie wówczas na zmianę i ponownie za Murka wszedł Bąkiewicz. Po pięknej wymianie, którą wygrali przyjezdni, schodzili oni na drugi techniczny czas z jednopunktowym prowadzeniem. Tuż po przerwie walkę na siatce pomiędzy Wką a Antigą wygrał Francuz, co dało kolejny punkt bełchatowianom. Do stanu 22:20 Energetycy utrzymywali bezpieczny kontakt z przeciwnikami. Czas wzięty na życznienie Travicy miał odmienić końcówkę ów seta. Prawie się to udało. Resovia zniwelowała przewagę do zaledwie jednego oczka. Wówczas przerwy zarządał Daniel Castellani. Skra nie pozostawiła żadnych złudzeń podopiecznym Travicy i zakończyła tą partię 25:23.

SET IV

Czwartą partię mocno zaczęli bełchatowianie, którzy szybko zatracali kontakt punktowy z rywalami. Na pierwszej przerwie technicznej kibice z Bełchatowa mogli cieszyć się z aż czterech punktów przewagi swych siatkarzy nad rzeszowianami. Po wznowieniu spotkania Daniel Pliński psuje zagrywkę, a Resovia może cieszyć sie z kolejnego zapisanego po swej stronie punktu. W owym secie po źle wygladającym upadku, kontuzji nabawił się Stephane Antiga, który został zniesiony przez kolegów z teamu z parkietu. W jego miejsce musiał wejść Murek. Do kolejnego technicznego czasu goście utrzymywali dość wysokie prowadzenie (16:12). Końcówka seta to kapitalny występ podopiecznych Daniela Castellaniego. Bełchatowianie byli nie do zatrzymania. Doskonałym atakiem ze środka popisał sie Bąkiewicz, kończąc ów partię wynikiem 25:19 i całe spotkanie. Skra broni tytuł Mistrzów Polski!

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 ( 25:21, 22:25, 25:23, 25:19)

PGE Skra Bełchatów: Miguel Falasca, Mariusz Wlazły, Dawid Murek, Stephane Antiga, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (l), oraz Michał Bąkiewicz, Maciej Dobrowolski, Bartosz Kurek

Asseco Resovia Rzeszów: Paweł Woicki, Mikko Oivanen, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Ihosvany Hernandez, Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Ignaczak (l), oraz Paweł Papke, Tomasz Kusior, Piotr Łuka

MVP: Michał Bąkiewicz