Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: 1/3 zadania wykonana
Pierwsze finałowe spotkanie o tytuł Mistrza Polski pomiedzy PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów potoczyło się bez niespodzianek. W bełchatowskiej Energii podopieczni Daniela Castellaniego nie pozwolili gościom na ugranie nawet seta.

I SET

Początek spotkania lepiej rozpoczęli siatkarze Ljubo Travicy, którzy dzięki akcjom w kontrataku wyszli na prowadzenie 6:8. Dwupunktowa przewaga gości utrzymywała się do stanu 10:12. Wtedy to gospodarze po skutecznych atakach Możdżonka i Wlazłego doszli rywali po 12. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, lecz w końcówce to mistrzowie Polski wypracowywali sobie dwukrotnie przewagę, aby po chwili ją tracić. Pierwszego seta zakończył Antiga skutecznym atakiem Antiga 26:24.

II SET

Skra od skutecznej kontry rozpoczęła seta drugiego, gdzie to po dobrej obronie Gacka całą akcję na punkt zamienił Murek 1:0. Widać było, że Skra jest mocno naładowana i już na samym momencie odskoczyli na 3 oczka przewagi 8:5. Po przerwie technicznej miejscowi wywierali presje na rywalach bardzo potężnymi serwisami 10:6. W zespole Resovii bardzo dobrze spisywał się Hernandez, który na środku kończył praktycznie wszystko 12:10. Trener Castellani poprosił o czas, po tym jak jego zespół roztrwonił przewagę 13:14. W końcówce meczu świetnie w bloku zaczęli spisywać się mistrzowie Polski, którzy pewnie wygrali tego seta do 20.

III SET

Bełchatów trzecią partię rozpoczął bardzo mocnym akcentem od 4:0. Ljubo Travica widząc nieporadność swoich zawodników w przyjęciu poprosił o czas. Przerwa ta jednak nie przyniosła pożądanego efektu, gdyż siatkarze z Rzeszowa ciągle tracili 4 oczka do rywala 8:4. Przed przerwą techniczną Mariusz Wlazły zaczął szturmować przyjezdnych bardzo mocnymi serwisami, które przyniosły jego drużynie kolejne punkty 16:9. W tym secie przyjezdni z Rzeszowa nie istnieli 19:10. Bełchatów był lepszy w każdym elemencie i co gorsze dla tego widowiska wszystko zmierzało ku szybkiemu końcowi. Skuteczny blok na rywalach kończy tego seta 25:16 i cały mecz 3:0.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:16)

PGE Skra Bełchatów: Daniel Pliński, Dawid Murek, Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, Miguel Falasca, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Michał Bąkiewicz, Jakub Jarosz, Maciej Dobrowolski, Bartosz Kurek

Asseco Resovia Rzeszów: Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Ihosvany Hernadez, Paweł Woicki, Mikko Oivanen, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Piotr Łuka, Paweł Papke, Ivan Ilić, Tomasz Kusior

MVP: Stephane Antiga

źródło: volley24/inf. własna