Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: Kolejna wygrana bełchatowian
PGE Skra Bełchatów śmiało kroczy w kierunku finału. W kolejnym spotkaniu półfinałowym podopieczni Daniela Castellaniego ponownie okazali się lepsi od ekipy Jastrzębskiego Węgla, wygrywając pojedynek 3:1.
Tym samym w ogólnej walce prowadzą już 2:0 i potrzebują tylko jednej wygranej aby wejść do wielkiego finału.

I SET
Pierwszą przewagę dla swojego zespołu zbudował Wlazły, który zdobywał punkty z zagrywki 4:2. Mimo tego goście nie podłamali się i dzięki dobrej postawie w bloku wygrywali na pierwszej przerwie technicznej 6:8. Przyjezdni mieli zapas dwóch punktów do stanu 10:11, bo właśnie w tym momencie Wlazły posłał kolejną bombę nie do przyjęcia. Po drugiej przerwie technicznej przy zagrywce Antigi gospodarze zaczęli punktować rywali 19:17. Jastrzębie zdołało jeszcze odrobić stratę, lecz końcówkę seta wygrał mistrz Polski, który nie wstrzymał ręki na zagrywce, co się opłaciło w stu procentach 25:22.

II SET
Drugi set uważniej rozpoczęli siatkarze z Jastrzębia, którzy nie popełniali błędów w odróżnieniu od Skry 1:3. Podobnie jak w partii poprzedniej znów przewaga gości posypała się po ciosach serwisowych Wlazłego 5:4. Po kontrze Możdżonka i asie serwisowym Antigi zrobiło się 11:8, co spowodowało, że trener Santilli poprosił o czas. Atak po bloku w aut Dawida Murka dał miejscowym punkt 16 i oba zespoły mogły zejść na drugi czas techniczny. Dystans pomiędzy Bełchatowem i Jastrzębiem oscylował w granicach 4-5 punktów, co ułatwiało drużynie mistrza kraju kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce Skra nie pozostawiła cienia złudzeń kto jest lepszy w tym secie, pewnie wygrywając do 19.

III SET
Jastrzębianie bardzo dobrze rozpoczęli tą partię i po kilku akcjach prowadzili już 2:6. Jednak chwilę później Mariusz Wlazły, który nie zdeprymował się wcześniejszym blokiem, posłał już czwartego w tym spotkaniu asa na stronę rywala 5:6. Po pierwszej przerwie technicznej zabłysnął Murek, który skończył swój atak w bardzo trudniej sytuacji 10:8. Mimo tego Jastrzębie w dalszym ciągu prowadziło wyrównaną walkę z mistrzem Polski i to właśnie oni prowadzili na drugim czasie 15:16. Duża w tym zasługa Youdina, na którym Łomacz oparł w dużej mierze atak swojego zespołu. W bardzo zaciętej końcówce, gdzie walka toczyła się punkt za punkt, lepszą ekipą okazał się Węgiel, który po bloku na Wlazłym mógł cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie 23:25.

IV SET
Partia czwarta od początku była bardzo wyrównana z tym, że nieco lepiej prezentowali się goście 7:8. Przy wyniku 10:10 sędziowie wychwycili błąd ustawienia drużyny z Jastrzębia i po długiej awanturze arbitrzy tego spotkania zdecydowali anulować 5 punktów przyjezdnym, więc z 10:10 zrobiło się 10:5. Cała sytuacja bardzo podrażniła Samikę i jego kolegów z drużyny, którzy niemal natychmiast odrobili 3 oczka z rzędu. Jednak dobrą grę siatkarzy trenera Santilliego przerwał Wlazły, który zaserwował kolejnego asa 16:13. Po wznowieniu Wlazły ręki nie zwolnił i zdobył kolejny punkt z zagrywki 17:13. Ostatecznie Skra zwyciężyła w tym secie 25:21 i wygrała cały mecz 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:21)

Składy:

PGE Skra Bełchatów: Miguel Falasca, Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, Dawid Murek, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek, Radosław Wnuk, Michał Bąkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Guillaume Samica, Benjamin Hardy, Wojciech Jurkiewicz, Patryk Czarnowski, Paweł Rusek (libero) oraz Robert Prygiel, Adam Nowik, Rafa

MVP: Stephane Antiga

źródło: volley24.pl