Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

LŚ: Polacy wygrywają za trzy punkty!
W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością podopieczni Daniela Castellaniego pokonali Argentynę 3:1. Tym samym biało-czerwoni zdobywają trzy punkty, a sprawa awansu do Final Six pozostaje w dalszym ciągu otwarta!

Mecz rozpoczyna się od wyrównanej walki. Pierwszy punkt dla biało-czerwonych atakiem ze środka zdobywa Karol Kłos (1:1). Przy stanie 2:3 skutecznym blokiem popisuje się Grzegorz Łomacz. Na pierwszą przerwą technicznej podopieczni Castellaniego prowadzą jednym punktem. Po wznowieniu gry aktywnie na siatce zaczyna grać Patryk Czarnowski, który dwukrotnie popisuje się znakomitymi atakami z krótkiej (12:9). Przewaga Polaków sukcesywnie wzrasta. Po atakach z kontry Jarosza i Ruciaka jest już 14:12. Po przerwie technicznej 16:12 sytuacja na parkiecie nie ulega zasadniczej zmianie. Argentyńczycy popełniają dużo błędów. Po autowym ataku Pereyry Polacy prowadzą już 17:12. Przy stanie 20:16 trener Castellani decyduje się wprowadzić na parkiet Pawła Zagumnego. Polacy wygrywają pierwszą partię dość łatwo 25:19.

Początek drugiej odsłony meczu jest bardzo wyrównany. Oba zespoły grają punkt za punkt, ale na pierwszej przerwie technicznej to goście mają jedno „oczko” więcej niż Polacy (7:8). Po powrocie na boisko biało-czerwoni popełniają błędy i po ataku w aut Jarosza o czas prosi Daniel Castellani (8:12). Przewaga Argetyny utrzymuje się nadal. Przy stanie 11:15 reprezentacja Polski zaczyna odrabiać straty. Dobrze w polu zagrywki prezentuje się Czarnowski, a Argentyńczycy popełniają błędy (15:15). Końcówka tej partii jest bardzo zacięta. Przyjezdni mają piłkę setową, ale mylą się i zespoły grają na przewagi. Polacy bronią się dzielnie, ale ostatecznie wygrywa Argentyna 26:28.

Polacy rozpoczynają partię od mocnego uderzenia. W polu zagrywki bryluje Jarosz, który posyła na stronę rywali dwa asy serwisowe (7:3). Na pierwszą przerwę techniczną biało- czerwoni schodzą z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Po czasie Argentyńczycy zabierają się do odrabiania strat. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną podopiecznym Webera udaje się doprowadzić do remisu. Po bloku na Czarnowskim i Jaroszu jest 14:14. Po chwili przez blok rywali przedziera się Kurek a w kolejnej akcji Ruciak skutecznie atakuje z kontry 16:14. Po wznowieniu gry Argentyńczycy ponownie wyrównują stan rywalizacji i od stanu 18:18 trwa walka punkt za punkt. Przy stanie 23:22 w ataku myli się Jarosz. Emocjonującą końcówkę kończy asem serwisowym Mariusz Wlazły (27:25)

Czwartą partię znów rozpoczyna walka punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to rywale mogą pochwalić się jednym „oczkiem” więcej niż Polacy (7:8). Po wznowieniu gry biało-czerwoni włączają piąty bieg i zyskują kilka punktów przewagi (13:10). Druga przerwa techniczna ma miejsce przy trzypunktowym prowadzeniu gospodarzy (16:13). Po powrocie na boisko reprezentacja Polski traci kilka punktów z rzędu i spotkanie robi się bardziej wyrównane. Końcówka jednak należy do Polaków i to podopieczni Castellaniego wygrywają 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Polska - Argentyna 3:1 (25:19, 26:28, 26:24, 25:22)

Polska: Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Karol Kłos, Michał Ruciak, Patryk Czarnowski, Grzegorz Łomacz, Piotr Gacek (libero) oraz Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński.

Argentyna: Gabriel Arroyo, Javier Filardi, Martin Balnco, Nikolas Uriarte, Rodrigo Quiroga, Federico Pereyra, Alexis Gonzalez (libero) oraz Lucas Chavez, Sebastian Sole, Gaston Giani, Cristian Poglajen.

źródło: reprezentacja.net/SportoweFakty.pl