katalog stron internetowych

Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: Lider wciąż na prowadzeniu - relacja ze spotkania ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów
W Kędzierzynie ZAKSA uległa bełchatowskiej Skrze w tie break'u. Zwycięstwo podopiecznych trenera Nawrockiego umocniło ich pozycję lidera tabeli PlusLigi.

Set I:

Mecz rozpoczyna się od serwisu Michała Masnego. Jednak pierwszy punkt pada łupem Bełchatowa po udanym ataku Mariusza Wlazłego. Szybka odpowiedź ZAKSY. Kolejny punkt Wlazłego, który następnie psuje serwis. Punktowy atak Michała Winiarskiego z drugiej linii. As serwisowy Bartosza Kurka (2:4). Kędzierzynianie szybko doprowadzają do remisu. Po ataku Terenca Martina gospodarze wychodzą na prowadzenie 5:4. Zepsuty serwis Kuby Jarosza. Na zagrywce Martin. Precyzyjny atak Wlazłego (6:6). Atak z krótkiej Jurija Gladyra. Jarosz popełnia błąd w ataku posyłając piłkę w antenkę. Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi jednym punktem (7:8). Po przerwie Bełchatów zwiększa przewagę punktową. Po ataku Jarosza kędzierzynianie po raz kolejny w tej partii doprowadzają do wyrównania (9:9). Atak Kurka po prostej. Błąd po ataku Plińskiego w siatkę. As serwisowy Michała Ruciaka (13:11). Atak Kurka z lewego skrzydła. As serwisowy Wlazłego. Błąd Masnego na rozegraniu (13:14). Czas dla trenera Stelmacha. Akcja Kędzierzyna przez środek i punkt Roberta Szczerbaniuka. Kolejny as serwisowy Bełchatowa w wykonaniu Kurka. Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Skry wynosi 14:16. Po przerwie Kurek zdobywa kolejny punkt z zagrywki. Błąd po stronie kędzierzynian, którzy wpadają w siatkę. Prowadzenie Skry rośnie (14:18). W polu zagrywki Kuba Jarosz. Błąd Falasci na rozegraniu. Po ataku Ruciaka piłka ląduje na siatce. Sammlevuo zmienia Martina. Skra prowadzi 18:21. Końcówka pierwszej partii należy zdecydowanie do Bełchatowa, który zwycięża w tym secie 19:25.

Set II:

Druga odsłona meczu rozpoczyna się od prowadzenia gospodarzy 3:0. Sammelvuo przekracza linię trzeciego metra i pierwszy punkt dla Skry w tej partii. Błąd w przyjęciu po kędzierzyńskiej stronie parkietu. Bełchatów doprowadza do wyrównania 3:3. Przesunięta krótka Szczerbaniuka. Kędzierzyn znów na prowadzeniu 5:4. Szybka odpowiedź Skry. Skuteczny blok gospodarzy (6:5). Błąd Jarosza w ataku. Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi jednym punktem (7:8). Po ataku Sammelvuo ZAKSA prowadzi 9:8. Błąd Gladyra na zagrywce. Gra toczy się punkt za punkt. Seria błędów po obu stronach siatki. W polu zagrywki Robert Szczerbaniuk. ZAKSA prowadzi 13:12. Atak Gladyra przez środek (15:13). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzą dwoma punktami 16:14. Po przerwie przewaga ta jeszcze wzrasta. Jednak po błędach własnych ZAKSA traci prowadzenie, a Wlazły świetną zagrywką doprowadza do remisu 18:18. Blok Sammelvuo na Wlazłym. Szybka rehabilitacja atakującego Bełchatowa (19:19). Autowy serwis Jarosza. W polu zagrywki Daniel Pliński. Zmiana na jedną akcję, Martin wchodzi w miejsce Masnego. Przy stanie 22:21 czas dla trenera Nawrockiego. Grzegorz Pilarz zmienia Gladyra. Atak Winiarskiego z prawego skrzydła (22:22). W końcówce tej partii gra znów toczy się punkt za punkt. Przy stanie 23:24 kolejny czas dla trenera Stelmacha. Pierwsza piłka setowa obroniona przez gospodarzy. Kurek atakuje z lewego skrzydła. Druga piłka setowa dla Skry. Autowy atak Sammelvuo. Skra wygrywa druga partię 24:26.

Set III:

Trzeci set rozpoczyna się od prowadzenia gości 1:3. Przewaga ta jednak szybko topnieje. Po błędzie Kurka w zagrywce na tablicy wyników pojawia się remis 4:4. Skra jednak ponownie wychodzi na prowadzenie po ataku Kurka z drugiej linii (4:6). ZAKSA błyskawicznie odrabia straty (6:6). Winiarski obija kędzierzyński blok. Po zablokowaniu Michała Ruciaka na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi 7:8. Po przerwie gospodarze szybko odrabiają straty a następnie wychodzą na prowadzenie (11:9). Błąd Ruciaka w polu zagrywki. Punktowy atak Sammelvuo (12:10). Przy stanie 13:12 Na parkiecie pojawia się Dominik Witczak, który zmienia Kubę Jarosza. ZAKSA zaczyna grać dobrze środkiem. Po udanej akcji Winiarskiego Skra obejmuje prowadzenie 13:14. Na drugiej przerwie technicznej to jednak ZAKSA prowadzi 16:15. Po przerwie Kędzierzyn utrzymuje prowadzenie. Przy stanie 19:17 czas dla trenera Nawrockiego. Atak Wlazłego z prawego skrzydła. Konsekwentna gra ZAKSY przez środek (20:18). Kolejny udany atak Sammelvuo. Przewaga gospodarzy rośnie (21:18). Atak Winiarskiego w aut (23:18). Maciej Dobrowolski zmienia Miguela Falasce. Jest to zmiana na jedną akcję. Zepsuta zagrywka Wlazłego. Piłka setowa dla gospodarzy. Atak Winiarskiego z drugiej linii (24:20). Ruciak zablokowany na pojedynczym bloku przez Plińskiego. Czas dla trenera Stelmacha. Autowy serwis Kurka. ZAKSA wygrywa tą partię 25:21.

Set IV:

Czwarta partia rozpoczyna się od prowadzenia ZAKSY. Atak Winiarskiego w aut (4:2). Na zagrywce Robert Szczerbaniuk. Kuba Jarosz przedziera się przez podwójny blok Możdżonka i Winarskiego (6:5). Punktowy atak Wlazłego. Na pierwszej przerwie technicznej Kędzierzyn prowadzi 8:7. Po przerwie przewaga gospodarzy jeszcze wzrasta. Nadal świetnie w ataku prezentuje się Sammelvuo, który kończy większość akcji. Skra ma problemy z grą przez środek. Na zagrywce Bartosz Kurek. Punktowy blok Bełchatowa (14:12). Udany atak Ruciaka po prostej (15:12). Po ataku Jarosza na drugiej przerwie technicznej ZAKSA prowadzi 16:12. Przy stanie 17:12 na parkiecie pojawia się Michał Bąkiewicz zmieniając Bartka Kurka. Zmiana na bełchatowskim rozegraniu. Dobrowolski zmienia Falasce. Przy stanie 18:14 czas dla trenera Stelmacha. Po przerwie gospodarza ndala utrzymują czteropunktową przewagę. Atak Bąkiewicza na opadający blok (20:15). Na parkiecie pojawia się Jakub Novotny. Zepsuty serwis Bąkiewicza (23:17). Punktowy atak Novotnego. W końcówce Skra powoli odrabia straty. Przy stanie 24:21 czas dla trenera Stelmacha. Atak Gladyra z krótkiej i wygrana Kędzierzyna w tej partii 25:22.

Set V:

Tie break rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Wlazły przełamuje blok rywala (1:2). Atak Kurka po rękach rywala (2:3). Po ataku Ruciaka po prostej Kędzierzyn doprowadza do wyrównania 5:5. Atak Wlazłego w aut. Seria zepsutych zagrywek. W połowie tej partii Skra prowadzi 6:8. Po zmianie stron czas dla Kędzierzyna. Po czasie Winiarski psuje serwis. Po ataku Ruciaka gospodarze doprowadzają do remisu (8:8). Czas dla Bełchatowa. Techniczny błąd Masnego na rozegraniu (8:9). Jarosz zablokowany przez Plińskiego i Winiarskiego. Atak Ruciaka w aut (8:11). Kolejny czas dla gospodarzy. Na zagrywce Marcin Możdżonek. Sammlevuo przekracza linię trzeciego metra w ataku (8:13). Jarosz atakuje w aut. Piłka meczowa dla Skry. Zepsuta zagrywka Możdżonka. Novotny zmienia Wlazłego. Skra wygrywa tą partię 9:15, a całe spotkanie 2:3.

MVP spotkania zostaje Mariusz Wlazły.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - PGE Skra Bełchatów 2:3 (19:25; 24:26; 25:21; 25:22; 9:15)

ZAKSA: Jarosz, Masny, Szczerbaniuk, Gladyr, Ruciak, Martin, Mierzejewski (libero), Sammelvuo, Pilarz, Witczak

Skra: Wlazły, Możdżonek, Winiarski, Falasca, Pliński, Kurek, Gacek (libero), Dobrowolski, Novotny, Bąkiewicz

źródło: reprezentacja.net/ SportoweFakty.pl