Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: W Bełchatowie lepsza Skra - relacje ze spotkania PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel
Tegoroczny zwycięzca Pucharu Polski nie sprostał Skrze Bełchatów. Gospodarze poradzili sobie z Jastrzębskim w czterech setach. MVP spotkania został Stephane Antiga.

Set I:

Od udanego ataku rozpoczyna Antiga (1:0). Po chwili ze środka odpowiada Czarnowski (1:1). Trzy kolejne punkty padają łupem gospodarzy przez błędy gości (4:1). Drugie „oczko” dla Jastrzębskiego zdobywa Abramow (4:2), ale bełchatowianie mają problemy z przyjęciem trudnej zagrywki Wlazłego i tracą trzy punkty z rzędu (7:2). O przerwę prosi Roberto Santilli, ale niestety nie pomaga ona jego drużynie i na pierwszą przerwę techniczą to gospodarze schodzą z większym komfortem psychicznym (8:2). Dobra seria Bełchatowa trwa, a na zagrywce dalej Mariusz Wlazły. Wreszcie następuje przełamanie Jastrzębskiego, ale przewaga Skry nadal jest miażdżąca (12:6). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze mają już siedem punktów więcej niż rywale. Po wznowieniu gry z krótkiej atakuje Nowik, ale ze skrzydła odpowiada Antiga (17:10). Jastrzębianie nie radzą sobie w przyjęciu, mają też problemy z blokiem (20:12), więc ich trener po raz kolejny wzywa swoich zawodników do siebie. Po powrocie na boisko udany atak Pęcherza, ale po drugiej stronie siatkarskiego gwoździa wbija Możdżonek (21:13). JW nie jest w stanie już dojść swoich rywali i przegrywa tą partię 25:16.

Set II:

Pierwsze dwa punkty drugiej partii padają łupem Jastrzębskiego, po blokach na Kurku (0:2). Po chwili jednak siatkarską „czapę” dostaje Abramow (1:2). Skra wyrównuje, ale ze środka odpowiada Czarnowski (2:3). Myli się Kurek i już dwa punkty przewagi gości (2:4). W polu zagrywki dobrze prezentuje się Hardy i kolejne oczko dla jastrzębian (2:5). W polu serwisowym pojawia się Mariusz Wlazły, ale posyła piłkę w aut. To samo dzieje się po stronie JW (4:6). Pierwsza przerwa techniczna ma miejsce przy stanie 5:8. Po wznowieniu gry pięknym atakiem popisuje się Antiga, a po drugiej stronie myli się Yudin (7:8). Przy stanie 8:9, asa serwisowego posyła Falasca i mamy remis (9:9). Walka toczy się punkt za punkt, ale w środkowej części seta Jastrzębski wychodzi na trzypunktowe prowadzenie (13:16). Na zagrywce pojawia się Abramow. Skra ma problemy z przyjęciem i punkt zdobywa Hardy (14:18). Z boiska schodzi Kurek, a w jego miejsce pojawia się Bąkiewicz. W ataku pokazuje się Wlazły, który zdobywa dwa „oczka” z rzędu (17:19) i o czas prosi Santilli. Przy stanie 19:21 myli się Abramow i drugą przerwę wykorzystuje trener jastrzębian (20:21). Po czasie zagrywkę psuje Wlazły i Jacek Nawrocki wzywa swoich zawodników do siebie (20:22). Gdy tablica wynikowa wskazuje 21:22, asa serwisowego posyła Bąkiewicz i Skra wyrównuje (22:22). Walka toczy sie punkt za punkt. Jastrzębie nie wykorzystuje pierwszej piłki setowej (24:24), ale to co nie udało się za pierwszym razem, ma miejsce w drugiej próbie. Goście wygrywają 24:26.

Set III:

Trzecią odsłonę meczu rozpoczyna as serwisowy Ben’a Hardy’ego (0:1). Po chwili drugi punkt równiez pada łupem gości, ale Skra odpowiada udanym atakiem ze skrzydła (1:2). W bloku pokazuje się Kurek, który zatrzymuje Yudina i mamy remis (3:3). Walka jest bardzo wyrównana, a po obu stronach boiska oglądamy ładne akcje siatkarskie (6:6). Myli się Abramow przekraczając linię trzeciego metra, a po chwili kolejny błąd jastrzębian i mamy dwa „oczka” przewagi gospodarzy (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej Skra utrzymuje dystans nad rywalami. Gdy w polu zagrywki pojawia się Miguel Falasca, posyła asa serwisowego na pole przeciwników (11:8). To samo robi Marcin Możdżonek i gospodarze zwiększają przewagę (14:10). O czas prosi Roberto Santilli, ale przerwa w grze nie przynosi pożądanego efektu. Gospodarze grają dobrze blokiem, a Jastrzębski nie może skończyć ataków (16:11). Przy stanie 17:12 z boiska schodzi Abramow, a pojawia się Pęcherz. Bartosz Kurek zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, a Daniel Pliński blokuje Hardy’ego (19:12) co sprawia, że trener jastrzębian bierze drugi czas. Po wznowieniu gry, z trudnej piłki atakuje Antiga, a Kurek znów punktuje serwisem (21:12). Bełchatowianie kontrolują przebieg seta i pewnie wygrywają 25:15.

Set IV:

Początek czwartego seta to błąd serwisowy Falasci (0:1). Po chwili myli się Możdżonek (0:2), ale poprawka już nie pozostawia wąpliwości (1:2). Seria błędów po obu stronach boiska (2:3). Jastrzębski gra konsekwentnie, a u gospodarzy pierwszy raz źle w ataku prezentuje się Antiga (3:6). O czas prosi trener Nawrocki. Po wznowieniu gry punktuje Wlazły, ale po drugiej stronie odpowiada Yudin (4:7). Goście początkowo utrzymują wypracowaną przewagę, ale błędy jastrzębian sprawiają, że gospodarze wyrównują (9:9). Patryk Czarnowski dostaje siatkarską „czapę”, a Yudin atakuje w aut i bełchatowianie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Przy stanie 15:12 w polu zagrywki staje Mariusz Wlazły i posyła asa serwisowego (16:12). Po wznowieniu gry, dwa „oczka” z rzędu padają łupem gości (16:14). Bełchatowianie jednak szybko odzyskują prym na boisku. Świetnie serwuje Bartek Kurek i o drugi czas prosi Santilli (19:14). Pojawia się Sebastian Pęcherz, który zmienia Hardy’ego. Kurek nie wstrzymuje ręki, a Abramow nie przyjmuje (20:14). Gospodarze utrzymują bezpieczny dystans nad rywalami. Mecz kończy autowy atak Pęcherza. 25:18