katalog stron internetowych

Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Puchar Polski: Bełchatowianie nie obroni± tytułu sprzed roku - relacja z drugiego ćwierćfinału PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów
W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów tym razem lepsi okazali się zawodnicy trenera Jacka Nawrockiego. Bełchatowianie we własnej hali pokonali ekipę Ljubo Travicy 3:1. Niestety taki wynik powoduje, że nie zobaczymy ubiegłorocznych triumfatorów Pucharu Polski w rozgrywanym w tym roku finale tejże imprezy w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że pierwszy mecz 1/4 PP wygrali Rzeszowianie gładko 3:0, co daje ogólny bilans wygranych setów 4:3 na korzy¶ć wicemistrzów kraju.

Set I:

Spotkanie rozpoczyna się od punktowego ataku z krótkiej Wojciecha Grzyba, 0:1. Bardzo dług± akcję, pełn± obron po obu stronach siatki wygrywaj± rzeszowianie, 1:2. Jakub Novotny uderza po bloku rywali, 3:2. Bartosz Kurek zostaje zatrzymany przez siatkarzy Resovii, 4:5. Zespoły graj± punkt za punkt, 6:6. Asem serwisowym popisuje się Łukasz Perłowski i na pierwszej przerwie technicznej Asseco prowadzi dwoma punktami, 6:8. Po powrocie na boisko nieczysto odbija piłkę Marcin Wika, 7:8. Novotny uderza w aut i przy stanie 7:10 o czas prosi trener Nawrocki. Nie wybija on jednak z uderzenia Mikko Oivanena, który zaraz potem zagrywa asa. Powtarza to Aleh Akhrem, 9:13 i druga przerwa dla Skry. Najdłuższa akcja meczu kończy się autowym zagraniem Kurka, 9:14. Skuteczny blok na Wojciechu Grzybie stawiaj± Marcin Możdżonek i Novotny, 11:14. Po ataku Wiki po bloku rywali Resovia ma na drugiej przerwie technicznej cztery „oczka” więcej niż rywale. Mariusz Wlazły pojawia się na boisku w miejsce Macieja Dobrowolskiego, a Miguel Falasca zmienia Novotnego. Bełchatowianie ruszaj± do odrabiania strat, po punktowej zagrywce Kurka przy stanie 15:17 o czas prosi trener Travica, Przynosi on zamierzony efekt, bo w polu zagrywki bardzo dobrze radz± sobie jego podopieczni, 16:20. Wlazły uderza w ta¶mę, a Akhrem zdobywa kolejny punkt z serwisu, 17:22. Tym samym odwdzięcza się Stephane Antiga, 19:22. Akcję póĽniej o cza sprosi trener Asseco. Zaraz potem punkt zdobywa Wika, 20:23. Po ataku z sytuacyjnej piłki Wlazłego jest już 22:23. Asa zagrywa Falasca, 24:24. W efekcie Skra wygrywa 26:24.

Set II:

Druga partia zaczyna się od prowadzenia gospodarzy, 3:0. Po ataku Novotnego jest już 4:1. W następnej akcji punkt zdobywa Krzysztof Ignaczak, 4:2. Z krótkiej widowiskowo uderza Możdżonek, 6:3. W aut zagrywa Novotny, a skuteczny blok stawia Łukasz Perłowski, 7:7. Na pierwszej przerwie technicznej Asseco prowadzi, 7:8. Na boisku w miejsce Dobrowolskiego pojawia się Falasca. Skuteczny blok stawia Perłowski i przewaga Resovii zwiększa się, 8:10. Dług± akcję efektownym pojedynczym blokiem kończy Akhrem, 11:13. W kolejnej akcji kontrowersyjn± decyzję na korzy¶ć Resovii podejmuje sędzia, 11:14 i o czas prosi trener Nawrocki. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie prowadz± trzema „oczkami”, 13:16. W obronie ¶wietnie radzi sobie Ignaczak, 13:17. Na boisku pojawia się Wlazły, po jego ataku jest 15:18. Chwilę potem trafia w siatkę i przewaga rzeszowian zwiększa się do 5 punktów, 15:20. O przerwę dla swoich podopiecznych prosi trener Nawrocki. Przynosi on oczekiwany efekt, bo kolejne dwie akcje należ± do gospodarzy. W polu zagrywki ¶wietnie radzi sobie Falasca, 19:20 i czas dla Asseco. W końcówce znów dochodzi do kontrowersji, 20:22. Asa serwisowego zagrywa Akhrem i Resovia wygrywa, 21:25.

Set III:

Trzeci set zaczyna się od festiwalu błędów po obu stronach siatki, 3:3. Miejsce Wiki zajmuje Mateusz Mika, 5:4. Na pierwszym czasie technicznym dwoma punktami prowadz± gospodarze, 8:6. Po powrocie na boisko pojedynczym blokiem popisuje się Oivanen, 8:8. Krzysztof Gierczyński zmienia Akhrema. Asa zagrywa Novotny i przewaga Skry się zwiększa, 14:11. Na drug± przerwę techniczn± zespoły schodz± przy prowadzeniu bełchatowian, 16:13. Michał B±kiewicz przebija się przez blok rywali, 19:17. Tym samym odpowiada Mika, 20:19. Przy stanie 19:22 o czas prosi trener Travica. Chwilę potem bł±d popełnia Oivanen, 19:23. Myli się również Kurek, 23:21. W końcówce rzeszowianie odrabiaj± straty, 24:23 i czas dla bełchatowian. W efekcie gospodarze zwyciężaj±, 27:25.

Set IV:

Czwarty set lepiej zaczynaj± bełchatowianie, po zwycięstwie w bardzo długiej akcji prowadz± 3:1. W Resovii Oivanena zmienia Paweł Papke. Rzeszowianie popełniaj± błędy i przegrywaj± na pierwszym czasie technicznym, 8:5. Na placu gry w zespole gospodarzy pojawiaj± się Wlazły i ¶rodkowy, Radosław Kolanek. Z sytuacyjnej piłki wystawionej przez Możdżonka punkt zdobywa Kurek. Bełchatowianie zwiększaj± swoj± przewagę, na drugim czasie technicznym prowadz± 16:11. Punktow± zagrywk± popisuje się Mika, 17:14. Ta przewaga gospodarzy cały czas się utrzymuje, po ataku Gierczyńskiego jest 19:16. Przy stanie 21:18 o czas prosi rzeszowski szkoleniowiec. W ataku bardzo dobrze radzi sobie Wlazły, 22:18. W końcówce Skra kontroluje to, co dzieje się na boisku i wygrywa 25:20.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (26:24, 21:25, 27:25, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski, Daniel Pliński, Jakub Novotny, Bartosz Kurek, Stephane Antiga, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły, Miguel Angel Falasca, Michał B±kiewicz, Radosław Kolanek

Asseco Resovia Rzeszów: Wojciech Grzyb, Mikko Oivanen, Rafael Redwitz, Łukasz Perłowski, Marcin Wika, Aleh Akhrem, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Kosok, Mateusz Mika, Krzysztof Gierczyński, Paweł Papke

Ľródło: inf. własna/ reprezentacja.net