Strona Główna · Forum · Linki · Podziękowania
O Michale
Sylwetka
Wywiady
Artykuły
Autograf
Pozdrowienia
Galeria
Reprezentacja
Klub
Prywatne
Z kibicami
Inne
Multimedia
Tapety
Avatary
Filmiki
Muzyka
Przyjaciele
Oficjalna strona Fabiana Drzyzgi

Oficjalna Strona Jakuba Jarosza

Oficjalna strona Pawła Zagumnego

Mariusz Wlazły - nieoficjalna strona

Nieoficjalna Strona Piotra Gruszki

Oficjalna strona Marcina WikiBartosz Gawryszewski - oficjalna stronaOficjalna strona Macieja Dobrowolskiego

Oficjalna strona Asi Kaczor

Nieoficjalna strona Bartosza Kurka

Oficjalna Strona Marcela GromadowskiegoOficjalna strona Krzysztofa Wierzbowskiego

Strona Krystyny Tkaczewskiej

Kolekcja koszulek siatkarskich

Katalog stron Cares

katalog stron

katalog stron internetowych

Katalog Stron WWW - www.webtree.pl

http://djnov.x.pl/

Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa


Puchar Polski: Bełchatowianie nie obroni± tytułu sprzed roku - relacja z drugiego ćwierćfinału PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów
W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów tym razem lepsi okazali się zawodnicy trenera Jacka Nawrockiego. Bełchatowianie we własnej hali pokonali ekipę Ljubo Travicy 3:1. Niestety taki wynik powoduje, że nie zobaczymy ubiegłorocznych triumfatorów Pucharu Polski w rozgrywanym w tym roku finale tejże imprezy w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że pierwszy mecz 1/4 PP wygrali Rzeszowianie gładko 3:0, co daje ogólny bilans wygranych setów 4:3 na korzy¶ć wicemistrzów kraju.


Set I:

Spotkanie rozpoczyna się od punktowego ataku z krótkiej Wojciecha Grzyba, 0:1. Bardzo dług± akcję, pełn± obron po obu stronach siatki wygrywaj± rzeszowianie, 1:2. Jakub Novotny uderza po bloku rywali, 3:2. Bartosz Kurek zostaje zatrzymany przez siatkarzy Resovii, 4:5. Zespoły graj± punkt za punkt, 6:6. Asem serwisowym popisuje się Łukasz Perłowski i na pierwszej przerwie technicznej Asseco prowadzi dwoma punktami, 6:8. Po powrocie na boisko nieczysto odbija piłkę Marcin Wika, 7:8. Novotny uderza w aut i przy stanie 7:10 o czas prosi trener Nawrocki. Nie wybija on jednak z uderzenia Mikko Oivanena, który zaraz potem zagrywa asa. Powtarza to Aleh Akhrem, 9:13 i druga przerwa dla Skry. Najdłuższa akcja meczu kończy się autowym zagraniem Kurka, 9:14. Skuteczny blok na Wojciechu Grzybie stawiaj± Marcin Możdżonek i Novotny, 11:14. Po ataku Wiki po bloku rywali Resovia ma na drugiej przerwie technicznej cztery „oczka” więcej niż rywale. Mariusz Wlazły pojawia się na boisku w miejsce Macieja Dobrowolskiego, a Miguel Falasca zmienia Novotnego. Bełchatowianie ruszaj± do odrabiania strat, po punktowej zagrywce Kurka przy stanie 15:17 o czas prosi trener Travica, Przynosi on zamierzony efekt, bo w polu zagrywki bardzo dobrze radz± sobie jego podopieczni, 16:20. Wlazły uderza w ta¶mę, a Akhrem zdobywa kolejny punkt z serwisu, 17:22. Tym samym odwdzięcza się Stephane Antiga, 19:22. Akcję póĽniej o cza sprosi trener Asseco. Zaraz potem punkt zdobywa Wika, 20:23. Po ataku z sytuacyjnej piłki Wlazłego jest już 22:23. Asa zagrywa Falasca, 24:24. W efekcie Skra wygrywa 26:24.

Set II:

Druga partia zaczyna się od prowadzenia gospodarzy, 3:0. Po ataku Novotnego jest już 4:1. W następnej akcji punkt zdobywa Krzysztof Ignaczak, 4:2. Z krótkiej widowiskowo uderza Możdżonek, 6:3. W aut zagrywa Novotny, a skuteczny blok stawia Łukasz Perłowski, 7:7. Na pierwszej przerwie technicznej Asseco prowadzi, 7:8. Na boisku w miejsce Dobrowolskiego pojawia się Falasca. Skuteczny blok stawia Perłowski i przewaga Resovii zwiększa się, 8:10. Dług± akcję efektownym pojedynczym blokiem kończy Akhrem, 11:13. W kolejnej akcji kontrowersyjn± decyzję na korzy¶ć Resovii podejmuje sędzia, 11:14 i o czas prosi trener Nawrocki. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie prowadz± trzema „oczkami”, 13:16. W obronie ¶wietnie radzi sobie Ignaczak, 13:17. Na boisku pojawia się Wlazły, po jego ataku jest 15:18. Chwilę potem trafia w siatkę i przewaga rzeszowian zwiększa się do 5 punktów, 15:20. O przerwę dla swoich podopiecznych prosi trener Nawrocki. Przynosi on oczekiwany efekt, bo kolejne dwie akcje należ± do gospodarzy. W polu zagrywki ¶wietnie radzi sobie Falasca, 19:20 i czas dla Asseco. W końcówce znów dochodzi do kontrowersji, 20:22. Asa serwisowego zagrywa Akhrem i Resovia wygrywa, 21:25.

Set III:

Trzeci set zaczyna się od festiwalu błędów po obu stronach siatki, 3:3. Miejsce Wiki zajmuje Mateusz Mika, 5:4. Na pierwszym czasie technicznym dwoma punktami prowadz± gospodarze, 8:6. Po powrocie na boisko pojedynczym blokiem popisuje się Oivanen, 8:8. Krzysztof Gierczyński zmienia Akhrema. Asa zagrywa Novotny i przewaga Skry się zwiększa, 14:11. Na drug± przerwę techniczn± zespoły schodz± przy prowadzeniu bełchatowian, 16:13. Michał B±kiewicz przebija się przez blok rywali, 19:17. Tym samym odpowiada Mika, 20:19. Przy stanie 19:22 o czas prosi trener Travica. Chwilę potem bł±d popełnia Oivanen, 19:23. Myli się również Kurek, 23:21. W końcówce rzeszowianie odrabiaj± straty, 24:23 i czas dla bełchatowian. W efekcie gospodarze zwyciężaj±, 27:25.

Set IV:

Czwarty set lepiej zaczynaj± bełchatowianie, po zwycięstwie w bardzo długiej akcji prowadz± 3:1. W Resovii Oivanena zmienia Paweł Papke. Rzeszowianie popełniaj± błędy i przegrywaj± na pierwszym czasie technicznym, 8:5. Na placu gry w zespole gospodarzy pojawiaj± się Wlazły i ¶rodkowy, Radosław Kolanek. Z sytuacyjnej piłki wystawionej przez Możdżonka punkt zdobywa Kurek. Bełchatowianie zwiększaj± swoj± przewagę, na drugim czasie technicznym prowadz± 16:11. Punktow± zagrywk± popisuje się Mika, 17:14. Ta przewaga gospodarzy cały czas się utrzymuje, po ataku Gierczyńskiego jest 19:16. Przy stanie 21:18 o czas prosi rzeszowski szkoleniowiec. W ataku bardzo dobrze radzi sobie Wlazły, 22:18. W końcówce Skra kontroluje to, co dzieje się na boisku i wygrywa 25:20.


PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (26:24, 21:25, 27:25, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski, Daniel Pliński, Jakub Novotny, Bartosz Kurek, Stephane Antiga, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły, Miguel Angel Falasca, Michał B±kiewicz, Radosław Kolanek

Asseco Resovia Rzeszów: Wojciech Grzyb, Mikko Oivanen, Rafael Redwitz, Łukasz Perłowski, Marcin Wika, Aleh Akhrem, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Kosok, Mateusz Mika, Krzysztof Gierczyński, Paweł PapkeĽródło: inf. własna/ reprezentacja.net
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Menu
Redakcja
Kontakt
W subiektywnym obiektywie - felietony
Tabele i wyniki
Terminarze
Buttony
PlusLiga 2008/2009
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jeste¶ jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Czekamy na WAS!
Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 182
Najnowszy Użytkownik: markzelezny

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własn± Stronę Internetow± | Zgło¶ nadużycie