Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Liga Mistrzów: Emocjonuj±ca końcówka w Łodzi, Skra znów zwycięska
W łódzkiej Atlas Arenie Skra Bełchatów pokonuje belgijski Knack Roeselare. Po emocjonuj±cej trzeciej partii polska ekipa wygrywa w trzech setach.

Skra wybiega na parkiet w składzie: Pliński, Kurek, Możdżonek, Falasca, Antiga, B±kiewicz, Gacek (L).

Set I:

Bełchatów rozpoczyna spotkanie w łódzkiej Arenie od prowadzenia 6:3. Bartek Kurek psuje zagrywkę. Danilo atakuje po bloku. Kurek zdobywa punkt z ataku. Na zagrywce Daniel Pliński. Bł±d Belgów w przyjęciu. Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi 8:5. Po przerwie Pliński posyła piłkę w aut. Punktowy atak zespołu Roeselare, który obejmuje prowadzenie 9:10. Stephane Antiga doprowadza do wyrównania. Nieudana kiwka Kurka. Nieudana zagrywka Matthijsa Verhannemana. Kurek nie może przedrzeć się przez belgijski blok (12:13). Kolejny bł±d rywala w zagrywce. As serwisowy Antigi. Kurek obija blok rywala. Czas dla ekipy z Roeselare. Na drugiej przerwie technicznej Bełchatów prowadzi 16:14. Punktowy blok bełchatowian. Bł±d w obronie Piotra Gacka. Na zagrywce Miguel Falasca. Zepsuta zagrywka Hiszpana. Michał B±kiewicz zdobywa punkt z lewego ataku (21:17). Kolejny czas dla trenera Belgów. Antiga zatrzymany przez Hendrika Tuerlinckxa. Bł±d w ataku Bartka Kurka. Antiga udanie atakuje po skosie. Podwójna zmiana w Skrze. Schodz± Falasca i Antiga a w ich miejsce pojawiaj± się Maciej Dobrowolski i Mariusz Wlazły. Dwa punktowe bloki Bełchatowa i piłka setowa dla gospodarzy. Na zagrywce Dragan Radović. Pierwsza piłka setowa obroniona przez rywala. Czas dla trenera Jacka Nawrockiego. Pliński kończy pierwsz± partię. Skra wygrywa 25:21.

Set II:

Roeselare rozpoczyna t± partię od udanej kiwki Franka Depestele. Skra szybko doprowadza jednak do remisu. Punktowy atak Kurka z lewego skrzydła. Bełchatów zaczyna grać dobrze blokiem. Zaskakuj±ca zagrywka Antigi. Kurek udanie atakuje po skosie (6:3). Czas dla trenera belgijskiej ekipy. Po czasie Antiga znowu zdobywa punkt z zagrywki. Verhannemana obija ręce Kurka. Na pierwszej przerwie technicznej Bełchatów prowadzi 8:4. Autowy serwis Kurka. Kolejny bł±d Radovicia na zagrywce. Na zagrywce Pliński. Tuerlinckx atakuje w aut (11:5). Skra miażdży rywala zagrywk±. Szybka kontra Roeselare. Zablokowany Marcin Możdżonek. Kolejny popsuty serwis belgijskiej ekipy. Punktowy atak Danilo. Tuerlinckx po raz kolejny atakuje w aut. Na drugiej przerwie technicznej Skra prowadzi 16:9. Po przerwie rywale rozpoczynaj± odrabianie strat. Punktowy serwis Kurka. B±kiewicz zdobywa punkt z lewego ataku. Na zagrywce Pliński. Udana kontra Bełchatowa (21:15). As serwisowy Tuerlinckxa. Kolejny punktowy atak B±kiewicza. Atak Depestele z drugiej piłki. Atak Kurka z drugiej linii (23:20). Tuerlinckx zatrzymany przez Możdżonka i Kurka. Piłka setowa dla Skry. Wlazły zmienia Antigę. Roeselare broni pierwsz± piłkę setow±. Na zagrywce Vlam. Punktowy atak Antigi i Skra wygrywa drug± partię 25:22.

Set III:

Trzecia odsłona spotkania w łódzkiej Arenie rozpoczyna się od prowadzenia ekipy z Roeselare (1:2). Punktowy atak Vlama. Atak Kurka po skosie i Skra doprowadza do remisu 3:3. Bł±d Tuerlinckxa w ataku. Na zagrywce Możdżonek. Antiga przedziera się przez belgijski blok. Bełchatowski ¶rodkowy psuje zagrywkę. Tuerlinckx zatrzymany przez Plińskiego. Gra toczy się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej Roeselare prowadzi jednym punktem. Zesputa zagrwka Verhannemana. Punktowy blok Możdzonak i B±kiewicza. As serwisowy Falasci w naroże boiska (11:9). Punktowy atak Antigi z lewego skrzydła. Na zagrywce Michał B±kiewicz. Danilo atakuje z drugiej linii przez ¶rodek. Kurek obija ręce Depestele (14:12). Roeselare szybko odrabia straty i na drugiej przerwie technicznej prowadzi 14:16. Udana kiwka hiszpańskiego rozgrywaj±cego Skry. Autowy serwis Plińskiego (16:18). Na zagrywce Dragan Radović. Dwa punktowe ataki B±kiewicza i Bełchatów doprowadza do remisu. Czas dla trenera Roeselare. Atak rywala z drugiej linii. Tuerlinckx psuje zagrywkę (19:19). Wlazły zmienia Antigę. Go¶cie zdobywaj± punkt z przesuniętej krótkiej. Verhanneman obija ręce Wlazłego (19:21). Czas dla trenera Nawrockiego. Wlazły atakuje po bloku. Kolejny punktowy atak Verhannemana. Punktowy blok Bełchatowa (21:22). Podwójna zmiana w Skrze, a na parkiecie pojawiaj± się Maciej Dobrowolski i Radosław Kolanek. Pliński zatrzymuje Radovicia (23:23). Dobrowolski psuje zagrywkę. Powrotna zmiana w Skrze. Piłka setowa dla Belgów. Punktowy atak B±kiewicza (24:24). Na zagrywce Daniel Pliński. Udany atak Antigi. Zepsuty serwis Plińskiego. Zablokowany B±kiewicz i kolejna piłka setowa dla rywala. Radović zagrywa w ta¶mę (26:26). As serwisowy Falasci i piłka meczowa dla Bełchatowa. Udany atak rywala. Zepsuta zagrywka Tuerlinckxa (28:27). Danilo obija blok bełchatowian i zmierza w pole zagrywki. Punktowy blok Skry (29:28). Verhanneman przedziera się przez polski blok. Piłka setowa dla rywala. Punkt Kurka (30:30). Verhanneman atakuje po skosie (30:31). Antiga atakuje po bloku (31:31). Tuerlinckx zablokowany przez Falascę. Autowy atak gospodarzy. Kurek obija ręce Radovicia (33:32). Bełchatów wygrywa trzeci± partię 34:32 a całe spotkanie 3:0.

Skra Bełchatów - Knack Roeselare 3:0 (25:21, 25:22, 34:32)

Ľródło: Reprezentacja.net