katalog stron internetowych

Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: Szybkie zwycięstwo Skry w Radomiu - relacje ze spotkania PGE Skra Bełchatów - Jadar Radom
Bez niespodzianki zakończył się mecz 9. kolejki PlusLigi, rozgrywany między Skr± Bełchatów a Jadarem Radom. Mistrz Polski zwyciężył gładko w trzech setach.

Set I:

Pierwszy punkt po ataku z krótkiej zdobywa Grzegorz Kosok. Po chwili ze skrzydła atakuje Michał B±kiewicz i doprowadza do remisu (2:2). Szybko jednak z drugiej linii odpowiada Maciej Pawliński, po czym identycznym zagraniem popisuje się Stephane Antiga (3:4). Na pierwsz± przerwę techniczn± radomianie schodz± z jednym punktem przewagi. Po powrocie na parkiet do remisu doprowadza Mariusz Wlazły. Przyjezdni zawodnicy stawiaj± udany blok na Żalińskim i Skra prowadzi 8:9. Jednak bł±d w ataku i w polu zagrywki popełnia Antiga (10:9). Po chwili Jadar prowadzi już dwoma punktami. Ręce Plińskiego obija ze skrzydła Robert Prygiel, zwiększaj±c tym samym przewagę radomian. Piłkę w aut posyła Wlazły i gospodarze prowadz± już 13:10. Na drug± przerwę techniczn± radomianie schodz± z trzema punktami przewagi. Podopieczni Jacka Nawrockiego doprowadzaj± do remisu przy stanie 17:17. W końcówce za Żalińskiego na boisku pojawia się Sirianis Hernandez. Przy stanie 19:21 o czas dla swojej drużyny prosi Jan Such. Perfekcyjnie w bloku spisuje się Możdżonek (19:23). Maikel Salas zmienia Jarosława Maciończyka. Kolejna przerwa dla gospodarzy. Atakiem ze skrzydła punkt zdobywa Robert Prygiel (20:23). Piłkę setow± broni Maciej Pawliński zdobywaj±c 21 punkt. Set wynikiem 21:25 kończy Daniel Pliński obijaj±c blok radomian.

Set II:

Atakiem z prawego skrzydła punkt zdobywa Stephane Antiga. Po tym, jak przy stanie 3:5 punkt z zagrywki zdobywa Wlazły, o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy Jan Such. Po powrocie na parkiet atakiem z lewego skrzydła popisuje się Maciej Pawliński (5:7).. Na przerwę techniczn± zespoły schodz± przy stanie 5:8. Po regulaminowym czasie blokiem popisuje się Grzegorz Kosok, zdobywaj±c kolejny punkt dla gospodarzy (7:8). Po chwilio jednak atakiem z krótkiej odpowiada Marcin Możdżonek (7:9). Za Roberta Prygla na boisku pojawia się Jakub Bucki. Po tym, jak go¶cie stawiaj± skuteczny blok na Hernandezie, ich przewaga ro¶nie już do czterech punktów (8:12). Na drug± przerwę techniczn± drużyny schodz± przy wysokim prowadzeniu Skry (10:16). Za Falasce pojawia się Maciej Dobrowolski, za Wlazłego Jakub Novotny. W polu zagrywki myli się Jakub Bucki (11:17), a po chwili zupełnie inaczej piłkę do gry wprowadza Michał B±kiewicz zdobywaj±c w tym elemencie dwa punkty pod rz±d. Blok bełchatowian obija Hernandez zapisuj±c 13 punkt na koncie Jadaru (13:20). Atakiem z prawego skrzydła przypomina o sobie Jakub Novotny. Po chwili z krótkiej odpowiada Michał Kaczmarek. Jakub Bucki zdobywa kolejno dwa punktu atakiem (17:23). Przy piłce setowej za B±kiewicza pojawia się Radosław Kolanek, na boisko wraca też Wojciech Żaliński. Set kończy się błędem w polu zagrywki Jakuba Buckiego 19:25.

Set III:

Pocz±tek partii to wymiana punkt za punkt. Pierwsza przerwa techniczna rozpoczyna się przy stanie 6:8. Skra systematycznie powiększa swoj± przewagę, która na drugim regulaminowym czasie sięga już sze¶ciu punktów. W końcówce za Hernandeza pojawia się ponownie Żaliński. Z bardzo dobrej strony w szeregach mistrzów Polski pokazuje się Gacek, który ¶wietnie gra w obronie. Jan Such stara się jeszcze wpłyn±ć na grę swojego zespołu poprzez zmiany w składzie. Boisko opuszcza Robert Prygiel i Maikel Salas, w zamian za nich trener wprowadza Jakuba Buckiego i Jarosława Maciończyka. Po przerwie na zagrywce myli się B±kiewicz (11:19). 12 punkt dla Jadaru atakiem z krótkiej zdobywa Kaczmarek. Przy stanie 15:23, za Antigę wchodzi Filip Frankowski. Seta przy stanie 16:25 gładko wygrywaj± bełchatowianie, którzy zwyciężaj± tym samym w całym meczu 3-0.

MVP spotkania zostaje wybrany Marcin Możdżonek.

Jadar Radom - Skra Bełchatów 0-3 (21:25, 19:25, 16:25)

KS Jadar Radom: Jarosław Maciończyk, Wojciech Żaliński, Maciej Pawliński, Grzegorz Kosok, Robert Prygiel, Arkadiusz Terlecki, Adrian Stańczak (L) oraz Sirianis Hernandez, Maikel Salas.

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Miguel Falasca, Stephane Antiga, Marcin Możdżonek, Michał B±kiewicz, Piotr Gacek (L) oraz Maciej Dobrowolski.

Ľródło: reprezentacja.net