Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: Szybka wygrana Skry w zaległym meczu
Szybko zakończył się zaległy mecz 6. kolejki PlusLigi w Bełchatowie. PGE Skra Bełchatów pokonała AZS UMW Olsztyn 3-0.

Set I:

Olsztynie rozpoczęli seta rozpoczynają dość nerwowo, co szybko ma swoje przełożenie w wyniku. Na pierwszej przerwie technicznej PGE Skra Bełchatów prowadzi 8:5. Po wznowieniu gry bełchatowianie powiększają przewagę. Przy stanie 8:6 Winnik zostaje zablokowany przez Możdżonka (10:6). W kolejnej akcji asa serwisowego na stronę rywali posyła Dawid Gunia. Na drugiej przerwie technicznej bełchatowianie po ataku Nowotnego prowadzą 16:12. Po przerwie w drużynie gości mnożą się błędy. Najpierw w aut atakuje Pinto, chwilę później w ślady kolegi idzie Siezieniewski (18:10). Trener Sordyl postanawia dokonać zmiany rozgrywającego Oczkę zastępuje Kusaj. Akademikom nie udaje się dojść rywala i ulegają Skrze 18:25.

Set II:

Partia rozpoczyna się od ataku ze środka Dawida Guni. Skra odpowiada takim samym atakiem w wykonaniu Marcina Możdżonka (1:1). Bełchatów szybko wychodzi na prowadzenie i po plasie Nowotnego nad olsztyńskim blokiem jest 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzą 8:5. Po czasie przewaga punktowa między gospodarzem i gośćmi powiększa się. Olsztynianie mają problemy ze skończeniem piłki z pierwszej akcji (12:7). Po autowym serwisie Dawida Guni jest 13:8. Na kolejnej przerwie gospodarze prowadzą już 16:9. Po ponownym wyjściu na parkiet bełchatowianie całkowicie deklasują swojego rywala. Po asie serwisowym wykonaniu Daniela Plińskiego Skra prowadzi 23:12. Do końca partii olsztynianom udaje się ugrac tylko trzy punkty (25:15).

Set III:

Partia rozpoczyna się od prowadzenia gospodarzy. Bełchatowianie na parkiecie radzą sobie znakomicie, czego nie można powiedzieć o ich rywalach. Podopiecznym Mariusza Sordyla bardzo trudno przychodzi zdobycie punktu. Olsztynianie mają dodatkowo problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki. Po asie serwisowym Daniela Plińskiego drużyny schodzą na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po przerwie po raz kolejnym gospodarze zaczynają narzucać akademikom swój styl gry. Przy stanie 13: 10 znakomitym atakiem popisuje się Bartosz Kurek, który w tym fragmencie gry jest bardzo skuteczny. Bełchatowianie grają jak z nut, znakomicie serwują i świetnie blokują. W obliczu tak dysponowanej drużyny Skry Olsztyn jest bezradny (16:10). Mecz kończy atakiem Daniel Pliński (25:19)

PGE Skra Bełchatów - AZS UWM Olsztyn 3-0 (25:18, 25:15, 25:19)

Skra: Maciej Dobrowolski, Jakub Novotny, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły, Miguel Angel Falasca

AZS: Jakub Oczko, Wojciech Winnik, Dawid Gunia, Marcelo Hargreaves, Paweł Siezieniewski, Paulo Pinto, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Maciej Kusaj, Artur Jacyszyn, Tomasz Józefacki, Tomasz Tomczyk

źródło: inf.własna/reprezentacja.net