Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Wielka noc Politechniki w Bełchatowie - relacja ze spotkania PGE Skra Bełchatów - Neckermann AZS Politechnika Warszawska
Mistrzowie Polski przegrali przed własną publicznością z ostatnią drużyną w tabeli - Neckermann AZS Politechniką Warszawską. Jest to pierwsza przegrana Skry w tym sezonie.

I SET

Set pierwszy rozpoczyna się od wyrównanej walki punkt za punkt 2:2, 4:4, 6:6. Jako pierwsi przewagę zbudowali zawodnicy trenera Panasa, którzy mocną zagrywką zmusili Antige do błędu 6:8. Po wznowieniu gry Gałązka zatrzymał atakującego z drugiej linii Kurka i Warszawa prowadziła już trzema oczkami 9:6. Jednak długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ Bełchatów od razu wziął się za odrabianie. Najpierw Wlazły zablokował piłkę przechodzącą, a potem dwa razy siatkarze z Warszawy popełnili błąd w ataku 12:10. Po przerwie, o który poprosił trener Panas środkowy bloku Politechniki posłał piłkę w aut i mistrzowie Polski odskoczyli na trzy punkty 13:10. Na drugim czasie technicznym siatkarze Jacka Nawrockiego prowadzili 16:14. W końcówce gospodarze zdecydowanie wypunktowali rywala i wygrali 25:20.

II SET

Partia druga rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od wyrównanej walki punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej prowadzili gospodarze jednym oczkiem, ale przy stanie 7:7 Kurek zaatakował w aut i to goście prowadzili na czasie technicznym. Warszawa po przerwie utrzymywała jednopunktową przewagę 8:9, 10:11. Od połowy seta sygnał do ataku dał Maciejewicz, który zaczął serwować zagrywkę typu flot, co przyniosło efekty punktowe. Chwilę później to samo zrobił Kapelus, który zdobył punkt na Antidze. Na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili 16:12. Po wznowieniu podbudowani siatkarze z Warszawy kontynuowali dobrą grę i zablokowali Antige 13:18. Trener Nawrocki był zmuszony do podejmowania różnych działań, najpierw wziął czas, a potem zmienił Falasce, który w tym etapie popełniał błędy (13:19). Przy stanie 20:13 trener Jacek Nawrocki poprosił o drugi czas. W tym secie gospodarze nie byli w stanie dogonić rywala i w meczu był remis 1:1.

III SET

Porażka w secie poprzednim rozdrażniła Skrę, która już od początku objęła prowadzenie 6:2 po kapitalnej grze we wszystkich elementach. Na pierwszej przerwie technicznej drużyna miejscowych prowadziła 8:3. Po wznowieniu Karol Kłos został zablokowany przez Daniela Plińskiego i na tablicy wyników było 9:3. Jednak siatkarze Politechniki zaczęli odrabiać straty. Nieco w tym pomogli im mistrzowie Polski, którzy oddali im dwa punkty przez błędy własne 9:7. W środkowej części spotkania kibice zgromadzeni w hali Energia oglądali festyn popsutych zagrywek. Mylili się zarówno gospodarze jak i goście, ale ci pierwsi na drugiej przerwie prowadzili 16:13. Po dwóch trudnych zagrywkach Maciejewicza, które pozwoliły ustawić skuteczny blok na przeciwniku, trener Nawrocki poprosił o czas 17:16. Do remisu doprowadził punkt zdobyty blokiem przez Karola Kłosa na Antidze po 18. W końcówce przyjezdni mieli szansę na dojście utytułowanego przeciwnika, lecz nie wytrzymali końcówki i przegrali do 21.

IV SET

Od początku czwartej odsłony na boisku przebywał Maciej Dobrowolski, który zmienił Falasce. Podobny manewr zastosował trener Panas, z tym że w Warszawie został Rybak i Bednaruk, którzy weszli w końcówce trzeciego seta. Na pierwszej przerwie prowadzili przyjezdni 8:7. Po wznowieniu siatkarze Skry popełnili błąd w rozegraniu i na tablicy wyników było 7:9. W dzisiejszym spotkaniu duże problemy z przyjęciem zagrywki szybującej miał Winiarski, co wykorzystał Bednaruk 13:9 dla Politechniki. Na drugim czasie technicznym Warszawa prowadziła 16:12. Od stanu 16:19 mistrzowie Polski stanęli, wszystko wychodziło gościom, skuteczne bloki, niewiarygodne obrony i szczęśliwe kontry. To zaowocowało tym, że siatkarze Radosława Panasa wygrywali 23:16. Seta kończy autowa zagrywka Novotnego 19:25.

V SET

Tie-break rozpoczął od punktowej zagrywki Karol Kłos 1:0. W drugiej akcji Politechnika miała dużą szanse na prowadzenie 2:0, ale gospodarze wybronili się skutecznym blokiem 1:1. Warszawianie mieli sporo okazji do zdobycia przewagi, ale nie potrafili tego wykorzystać. Mimo tego ciągle prowadzili wyrównaną walkę ze Skrą 5:5. Ta sztuka dopiero udała się przy stanie 5:6 dla Politechniki i po serii kontr zdobyli 7 oczko przy pięciu ekipy z Bełchatowa. Po przerwie, którą wziął Jacek Nawrocki, Mariusz Wlazły został zatrzymany i Warszawa odskoczyła na trzy punkty przewagi 11:8. Końcówka meczu to był koncert Rybaka i spółki, którzy grali bardzo „mądrą” siatkówkę. Ostatni punkt gościom podarował Wlazły, który zaserwował w siatkę 15:10.

MVP: Rafał Buszek

PGE Skra Bełchatów - Neckermann AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:20, 19:25, 25:21, 19:25, 10:15)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Pliński, Kurek, Falasca, Antiga, Kolanek, Winiarski (libero), Gacek, Dobrowolski, Novotny

Neckermann AZS Politechnika Warszawska: Gałązka, Kłos, Maciejewicz, Neroj, Buszek, Kapelus, Wojtaszek (libero), Radomski, Bednaruk, Rybak, Milczarek

źródło: volley24.pl