Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Klubowe Mistrzostwa ¦wiata: Fenomenalny mecz Włochów, srebro Skry
Srebrny medal Klubowych Mistrzostw ¦wiata przywiezie do Polski Skra Bełchatów, która nie poradziła sobie z włoskim Trentino. Itas wygrał mecz w trzech setach.

Skra: Falasca, Pliński, Kurek, Możdżonek, Antiga, B±kiewicz, Gacek (L)

Set I:

Kurek obija blok i zdobywa pierwszy punkt w tym finale. Chwilę póĽniej jest już 1:2 za spraw± skutecznej gry na siatce Włochów. Gra jest bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie jest w stanie wypracować sobie przewagi. Po ataku Vissotto jest 3:4. Za spraw± skutecznego bloku Możdżonka jest 6:4. ¦wietny serwis Plińskiego i atak Możdżonka. Przewaga Skry ro¶nie (7:4). B±kiewicz obija blok i Bełchatów schodzi na przerwę techniczn± przy stanie 8:5. Bardzo pewnie w narożnik atakuje Kurek (10:7). Falasca skutecznie rozgrywa kontrataki. Kolejna piłka posłana do Plińskiego i 12:10. Dynamiczny atak Kazijskiego doprowadza do remisu po 12. Potrójny blok zatrzymuje Kurka i Włosi wychodz± na prowadzenie (12:13). Vissotto nie przebija się przez blok i ponownie na prowadzeniu polska drużyna (15:13). Na drugi czas techniczny drużyny schodz± przy stanie 16:14 po zbiciu z lewego skrzydła Michała B±kiewicza. Po powrocie na parkiet dwa „oczka” padaj± łupem Trentino (16:16). W siatkę wpadaj± rywale daj±c nam siedemnasty punkt (17:16). Długa wymiana i przytomne wykończenie akcji przez Kurka (18:17). Fantastyczny blok duetu Pliński-Kurek na Juantorena i czas dla Itasu przy stanie 19:17.Włoska ekipa kolejny raz doprowadza do wyrównania (19:19). Po autowym ataku Kurka na prowadzenie wychodzi Trentino i o czas prosi trener Nawrocki (20:21). Poprawka Bartka po powrocie na parkiet już skuteczna (21:21). Atak Vissotto, blok na Kurku i piłka setowa Itasu. Drug± przerwę wykorzystuje polski trener (22:24). Pod siatk± pojawia się Mariusz Wlazły przy stanie 23:24. Punktowy serwis posyła Falasca i remis po 24. Autowy atak Kurka kończy mecz. 24:26

Set II:

Remis 1:1 widnieje na tablicy wyników na pocz±tku tej odsłony po tym jak w siatkę wpada Sala. Nad blokiem atakuje Kurek i Skra na prowadzeniu 2:1. Raphael posyła asa serwisowego, Kurek z trudnej piłki atakuje w ta¶mę i przy stanie 2:5 o czas prosi Jacek Nawrocki. Przynosi on zamierzony efekt. Bełchatowianie uruchamiaj± grę w obronie o doprowadzaj± do stanu 4:5. Bardzo długa i chaotyczna wymiana kończy się zbiciem zadyszanego po tej akcji Kurka (5:6). Na pierwszy czas techniczny ekipy schodz± przy stanie 6:8. Próba ataku po prostej kończy się czap± na Michale B±kiewiczu (6:9). Na boisku pojawia się Mariusz Wlazły i atakuje w ta¶mę (7:10). Obie drużyny s± bardzo zdeterminowane w szeregach defensywnych. Atak B±kiewicza i 9:10. ¦wietny serwis Możdżonka pozwala Skrze doprowadzić do remisu po 12. W konsekwencji o przerwę prosi włoski trener. Fenomenalnie w ataku spisuje się Kazijski (13:14). Po zbiciu Wlazłego w antenkę Itas ponownie odskakuje na dwa „oczka”. Autowy atak Kurka i 13:16 na przerwie technicznej. Kolejna czapa na Wlazłym i już 14:18. W bardzo ważnym momencie Kurek popisuje się asem serwisowym (16:18). O drug± przerwę prosi trener Nawrocki przy stanie 16:20. Dobrowolski zmienia Falasce (18:23). Blok na Wlazłym kończy drugiego seta. 18:25

Set III:

Na boisku zostaje Mariusz Wlazły. Bełchatowianie maj± spore kłopoty z przyjęciem zagrywki (0:2). Kolejny kontratak i zbicie Juantorena (0:3). Przy stanie 1:4 o czas prosi trener Nawrocki. Na boisku pojawia się Dobrowolski (2:6). Atak Kurka w pół siatki i 3:8 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko Kurek atakuje bardzo daleko w aut. W siatkę wpadaj± jednak Włosi. Kartkę dostaje trener Trentino (4:8). O czas prosi trener włoskiej drużyny. As serwisowy Visotto i bełchatowianie trac± już sze¶ć „oczek” (5:10). Na lewym ataku nie przebija się przez polski blok Kazijski (8:10). Kiwka Dobrowolskiego spotyka się w włoskim blokiem, Itas ponownie odskakuje (8:12). Czteropunktowa przewaga rywali utrzymuje się. Trener Skry prosi o przerwę przy stanie 10:14 po kolejnym skutecznym zbiciu Vissotto. Atak Kazijskiego sprowadza obie drużyny na drug± przerwę techniczn± przy stanie 12:16. Vissotto utrzymuje skuteczno¶ć w ataku. Bełchatowianie s± bezradni (14:18). Wnuk zmienia B±kiewicza i wzmacnia blok (15:19). Wlazły nie kończy ataku i jest już 15:21. Włosi pewnie zmierzaj± po zwycięstwo. Grę w ataku stara się trzymać Kurek, który po ataku w trzeci metr doprowadza do stanu 17:21. Visootto kończy seta i mecz atakiem z lewego skrzydła. 19:25

Skra Bełchatów - Itas Trentino 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

Ľródło: reprezentacja.net