Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Klubowe Mistrzostwa ¦wiata: Skra Bełchatów w finale!
To był długo wyczekiwany pojedynek. W Klubowych Mistrzostwach ¦wiata bełchatowska Skra pokonała rosyjski Zenit Kazań i awansowała do finału.

Skra wybiega na parkiet w składzie: Pliński, Kurek, Falasca, Możdżonek, B±kiewicz, Antigua, Gacek (L). Natomiast Zenit Kazań rozpoczyna spotkanie w składzie: Ball, Apalikov, Panteleymonenko, Tetyukhin , Cheremisin, Bogomolov, Verbov (L).

Set I

Kazań rozpoczyna t± partię od dwupunktowego prowadzenia. Skra powoli odrabia straty do rywala. Stephane Antiga posyła piłkę w aut. Rosjanie graj± mocno w zagrywce i odskakuj± bełchatowskiej ekipie (3:7). Na pierwszej przewie technicznej Zenit prowadzi 4:8. Po przerwie Daniel Pliński zdobywa punkt dla Skry. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego nie mog± postawić skutecznego bloku. Apalikov posyła piłkę w aut. Bełchatowianie graj± przez ¶rodek z drugiej linii (7:10). Rosjanie ¶wietnie graj± blokiem a Skra popełnia błędy w przyjęciu. Po asie serwisowym Kazania trener Bełchatowa prosi o czas. Na drugiej przerwie Zenit prowadzi 7:16. Po przerwie Skra odrabia dwa punkty jednak Rosjanie dalej graj± ¶wietnie blokiem (10:17). Przy stanie 10:19 Maciej Dobrowolski i Mariusz Wlazły zmieniaj± Miquela Falascę i Antigę. Przy zagrywce Bartka Kurka Bełchatów zdobywa dwa punkty. Nieporozumienie w ekipie Skry i kolejny punkt dla rywala (13:22). Wlazły udanie atakuje. Kurek po rękach Tetyukhina. Pierwsz± partię wygrywa Zenit Kazań 15:25.

Set II

Drug± partię Skra rozpoczyna od prowadzenia. Antiga atakuje po bloku. Kurek posyła piłkę w aut (3:2). Bełchatowianie łapi± swój rytm gry i zdobywaj± kilka punktów w serii (6:3). Kazań wraca do gry blokiem. Lloy Ball ma problemy z kolanem, ale po krótkiej przerwie wraca do gry. Kurek atakuje po bloku. Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi 8:5. Po przerwie zaczyna funkcjonować polski blok. Zenit zaczyna odrabiać straty. Najpierw Tetyukhin zdobywa punkt z ataku a potem Ball posyła asa serwisowego. Bełchatów utrzymuje jednak swój styl gry. Kurek a potem B±kiewicz zdobywaj± punkty z ataku. Wlazły pojawia się na parkiecie w miejsce Antiga. Kurek nie trafia w boisko i Rosjanie doprowadzaj± do remisu 12:12. Trener Nawrocki prosi o czas. Po przerwie gra punkt za punkt. Jednak na drugiej przerwie technicznej Zenit prowadzi jednym punktem. Po przerwie przewaga rywala nie topnieje. Michała B±kiewicza zmienia Radosław Wnuk. Skra wraca do dobrej gry blokiem i wychodzi na prowadzenie 19:18. Kolejny punktowy atak Kurka. Dobra kontra Kazania i remis 20:20. Panteleymonenko psuje zagrywkę. Punktowy atak Wlazłego. Dobra gra Skry w obronie. ¦wietny atak Kurka. Trener Vladimir Alekno prosi o czas. Po przerwie Ball zdobywa punkt dla Kazania. Po emocjonuj±cej końcówce Skra wygrywa t± partię 25:23.

Set III

Trzecia partia rozpoczyna się od wyrównanej gry obu zespołów. Skra gra dobrze blokiem i tym elementem zyskuje punkt przewagi (3:2). Rosjanie doprowadzaj± do remisu. Kolejne prowadzenie bełchatowskiej drużynie daje punktowy atak Stephane Antiga. Cheremisin popełnia bł±d. Kurek posyła rywalom asa serwisowego. Czas dla ekipy Kazania. Michał B±kiewicz popełnia bł±d w ataku przekraczaj±c linię trzeciego metra. Bł±d w zagrywce po stronie Zenitu . Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi 8:7. Po przerwie prowadzenie Bełchatowa ro¶nie. Rosjanie popełniaj± proste błędy, nawet na rozegraniu. Skra ¶wietnie gra blokiem i na drugiej przerwie prowadzi aż 16:8. Po przerwie przewaga polskiej ekipy nieco maleje. Gra zaczyna się wyrównywać. Cheremisin popełnia bł±d w zagrywce. Punktowy atak Antiga. W końcówce gra obu zespołów punkt za punkt. Udany atak B±kiewicza z lewego skrzydła (22:18) a potem kolejny punktowy atak tego zawodnika z drugiej linii. Kurek posyła piłkę w aut. Mariusz Wlazły zdobywa ostatni punkt w tym secie i Bełchatów wygrywa t± partię 25:21.

Set IV

Czwarta partia rozpoczyna się od prowadzenia Kazania 1:2. Antiga przegrywa pojedynek na siatce. Zablokowany Michał B±kiewicz (3:5). Bł±d po stronie ekipy z Kazania. Punktowy blok Możdżonka. Cheremisin obija bełchatowski blok i Zenit na pierwszej przerwie technicznej prowadzi 5:8. Po przerwie Antiga zdobywa kolejny punkt dla Bełchatowa. Punktowy atak Kurka, który w tym spotkaniu jest jednym z najlepszych zawodników Skry. Nieporozumienie w szeregach polskiej drużyny (8:11). Rosjanie wyprowadzaj± skuteczn± kontrę. Błędy po stronie Kazania (11:12). Ball dyskutuje z sędzi±. As serwisowy Tetyukhina. Kolejny w tym spotkaniu ¶wietny atak Kurka (12:14). Skuteczna gra Skry z drugiej linii. Kolejny punktowy atak Kurka. Na drugiej przerwie technicznej Zenit prowadzi 15:16. Po przerwie gra punkt za punkt. Bł±d Skry w przyjęciu. Kazań prowadzi 16:18. Antiga atakuje po bloku. Kolejny bł±d Bełchatowa w obronie. Trener Nawrocki prosi o czas dla zespołu. Antiga obija rosyjski blok (19:21). Pliński zdobywa punkt z przesuniętej krótkiej. Precyzyjne rozegranie po bełchatowskiej stronie parkietu i kolejny punkt zdobywa Stephane Antiga. Po ¶wietnej grze blokiem Skra doprowadza do remisu 22:22. Trener Alekno prosi o czas dla swojej drużyny. Kolejna emocjonuj±ca końcówka w tym spotkaniu. Rosjanie atakuj± w aut i piłka meczowa dla Bełchatowa (24:23). Trener Alekno znów prosi o czas dla Kazania. Wlazły zmienia Antigę. Na zagrywce Miquel Falasca. Zenit broni pierwsz± piłkę meczow±. Zmiana powrotna w Bełchatowie. Kurek atakuje po bloku. Druga piłka meczowa dla Skry. Bełchatów stawia skuteczny blok. Skra wygrywa t± partię 26:24 a całe spotkanie 3:1 i zagra w finale Klubowego Pucharu ¦wiata.

Skra Bełchatów - Zenit Kazań 3:1 (15:25,25:23,25:21,26:24)

Ľródło: reprezentacja.net