Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Klubowe Mistrzostwa Świata: Skra Bełchatów w półfinale!
W drugim dniu turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata Skra Bełchatów zmierzyła się z drużyną Payakan. Bełchatowianie nie mieli wielu problemów z pokonaniem rywali z Teheranu, odnosząc tym samym drugą wygraną w turnieju.

Skra rozpoczyna mecz w składzie: Falasca, Kurek, Antiga, Możdżonek, Pliński, Bąkiewicz, Gacek (L)

Set I

Pierwsza partia rozpoczyna się po myśli mistrza Polski. Udane ataki Stephana Antigi i pewność w ataku Bartosza Kurka pozwalają bełchatowianom wypracować przewagę od pierwszych piłek. Raz po raz przez blok rywali przedziera się francuski przyjmujący (11:4), ale od czasu do czasu skutecznymi akcjami popisują się zawodnicy Paykanu, z drugiej linii odpowiada Michał Bąkiewicz (14:6). Przewaga Skry wydaje się być niezachwiana, jednak dwa udane bloki i atak teherańczyków pozwalają zmniejszyć dystans puntowy (14:9). Wątpliwości zostają wkrótce rozwiane - po dwóch zbiciach Kurka zespoły schodzą na drugą przerwę techniczną przy wysokim prowadzeniu mistrza Polski. Nieco zamieszania w szeregach bełchatowian sieją zagrywki Kazema, ale impas w przyjęciu i ataku przełamuje Bąkiewicz (19:13). Przy stanie 22:15 na boisku pojawia się Radosław Wnuk. Gdy wszystko zbliża się już do rozstrzygnięcia, zawodnicy z Teheranu zaczynają ryzykować, co zmusza trenera Nawrockiego do przywołania do siebie swoich podopiecznych (24:20). Ostatecznie, nie bez problemów, triumfują "żółto-czarni" 25:22.

Set II

Pierwsze trzy piłki bełchatowianie w dużej mierze zawdzięczają znakomitej postawie Miguela Angela Falaski, który spisuje się doskonale na zagrywce i rozegraniu (3:1). Rywale odpowiadają z silnych skrzydeł (Kamalvand), nawiązując wyrównaną walkę punkt za punkt (4:4). Skutecznie zbija Stephane Antiga, to samo zagranie powtarza Kazem. Z szóstej strefy Kurek, jednak na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadzi Payakan. Rywale z coraz większą łatwością przedzierają się przez nasz blok, czytając też zamiary Falaski. Dystans punktowy między zespołami utrzymuje się (10:13), sporo zamieszania sieje w szeregach Skry serwis Mousaviego. O czas prosi trener Nawrocki. Jego uwagi przynoszą skutek - na drugiej przerwie technicznej 16:14 prowadzi Skra. Na boisku pojawia się Mariusz Wlazły. Coraz pewniej na środku siatki poczyna sobie Marcin Możdżonek, który dwukrotnie postrzymuje atakujących rywala na pojedynczym bloku. Znakomitą zagrywkę dokłada m.in. Michał Bąkiewicz i tym samym polska ekipa wychodzi z tarapatów i wygrywa pewnie drugą partię 25:18.

Set III

Trzecia odsłona meczu rozpoczyna się od skutecznych ataków bełchatowian, którzy wychodzą na prowadzenie 2:0. Odpowiadają siatkarze z Teheranu, którzy starają się nawiązać wyrównaną walkę z polską ekipą. Na pierwszej przerwie technicznej dystans punktowy między zespołami wynosi aż osiem oczek (8:4). Payakan nęka swoją zagrywką Marcin Możdżonek, od czasu do czasu Gacek i spółka muszą jednak uznać wyższość atakujących teherańczyków. Podopieczni Jacka Nawrockiego spokojnie prowadzą swoją grę (11:7), Irańczycy próbują odrabiać straty (as serwisowy i skuteczne zbicia Kazema), na drugiej przerwie technicznej widnieje jednak rezultat 16:12 na korzyść Skry. Nic nie zmienia wydarzeń na boisku - mecz nieuchronnie zbliża się do końca (20:16). W pełni kontrolując wydarzenia na boisku, ostatnią partię wygrywają zawodnicy z Bełchatowa. Tym samym 3:0 w całym spotkaniu triumfują "czarno-żółci".

Skra Bełchatów - Payakan 3:0 (25:22, 25:18,25:17)

źródło: reprezentacja.net