Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

Klubowe Mistrzostwa Świata: Nudny mecz i zwycięstwo Skry
W pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata Skra Bełchatów w trzech setach pokonała zespół Al-Arabi. Mecz nie był imponującym widowiskiem.

Set I:

Pierwszego ataku nie kończy Kurek. Reprezentanci Kataru skutecznie (0:1). Chwilę później jest już 0:2. Dobra zagrywka Możdżonka pozwala doprowadzić do remisu (3:3). Bardzo skutecznie w katarskich szeregach zdobywa Salah (4:6). Blok na Kurku i trzypunktowe prowadzenie gospodarzy. Na pierwszej przerwie technicznej jest 4:8 po autowym ataku Antigi. Bartek Kurek straszy rywali swoim serwisem (6:8). Bełchatowianie nie radzą sobie z atakiem w nowym systemie (9:12). Katarczycy nie pozwalają mistrzom Polski zniwelować strat. Atakuje Ali i jest 11:13. Punktowy blok Możdżonka daje Skrze remis 13:13. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodzą przy stanie 14:16. Antiga zagrywa asa serwisowego i znów remis, tym razem po 16. Długa akcja kończy się piłką rzuconą przez Daniela Plińskiego (17:17). Potężna czapa bełchatowian i czas dla zawodników Al.-Arabi (19:17). Po powrocie na parkiet Kurek zagrywa w aut, a chwilę później atakuje w aut (19:19). Kiwka Salaha i czas dla trenera Nawrockiego (19:20). W kluczowym momencie bełchatowianie uruchamiają blok (23:21). Drugi czas dla Al-Arabi. Przy stanie 24:22 Wlazły zmienia Antigę. Jego blok kończy seta. 25:22

Set II:

Partię lepiej rozpoczyna drużyna z Polski przy zagrywce Falasci. 3:0 i czas dla Al.-Arabi. Przewaga podopiecznych trenera Nawrockiego utrzymuje się (5:2). Dobry blok duetu Antiga-Pliński i 6:2. „Historyczny” w tym systemie punkt z krótkiej zdobywa Daniel Pliński (7:2). Na czasie technicznym jest 8:2 po kolejnym autowym ataku Salaha. Po powrocie na boisko wreszcie przełamuje się Salah (8:3). Abdalla sytuacyjną piłkę posyła w aut (10:3). Kurek pokazuje bardzo dobre pod względem technicznym zagranie i zdobywa jedenaste „oczko” (11:3). Przy stanie 12:3 o drugą przerwę prosi trener gospodarzy. Kiepski moment gry Gacka i dwa punkty z rzędu padają łupem siatkarzy Kataru (12:5). Kiwka bełchatowskiego rozgrywającego i 16:7 na drugiej przerwie przeznaczonej na kosmetykę parkietu. Nic w wydarzeniach na boisku się nie zmienia. Skra gra pewnie i utrzymuje rywali na dziesięciopunktowy dystans (18:8). Pewny atak Kurka z lewego skrzydła i na tablicy wyników widnieje 22:9. As serwisowy Wlazłego kończy seta. 25:11

Set III:

Punktowy serwis Kurka otwiera trzecią odsłonę. Salah atakuje w połowę siatki (2:0). Dynamicznie po prostej kończy Antiga (3:1). Błąd w ataku Kurka pozwala Katarczykom doprowadzić do remisu (3:3). Kontrowersyjna sytuacja i punkt dla Al.-Arabi (3:4). Kontratak Jumaha i gospodarze na dwupunktowym prowadzeniu (3:5). Daniel Pliński popisuje się przesuniętą krótką (6:7). Prosta piłka wpada w środek boiska Skry (6:8). Salah wyciąga do siatkarzy Skry pomocną rękę dotykając taśmy(8:9). Po ataku Kurka ponownie na prowadzeniu Skra (10:9). Autowe zbicie Bąkiewicza i 11:12. Skutecznie jedną ręką kiwa Daniel Pliński (13:12). Na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzą siatkarze skry po zbiciu Kurka. Możdżonek i Antiga zatrzymują Ali (17:15). Kurek nie do zatrzymaniu na potrójnym bloku (18:15). Techniczna akcja Antigi zmusza trenera Al-Arabi do wykorzystania czasu (19:15). Niewiele ona jednak wnosi. Chwilę później jest już 21:15 i kolejna przerwa dla szkoleniowca Katarczyków. Możdżonek zdobywa pierwszy punkt w ataku w tym meczu (22:17). Ali atakuje w siatkę i Skra ma piłkę meczową (24:17). Dwie kolejne akcje padają łupem Al-Arabi i czas wykorzystuje Jacek Nawrocki (24:20). Atak Wlazłego kończy mecz. 25:20

Skra Bełchatów - Al-Arabi 3:0 (25:22, 25:11, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Miguel Angel Falasca, Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły

Al-Arabi Doha: Mohamed Jumah, Abdalla Ahmed, Ali Baerami, Mohamed Fadhel, Ahmed Abdelhay, Ismail Al-Shib, Abdulla Abduljabar (libero) oraz Samir Alsalami

źródło: reprezentacja.net