Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: Bełchatowianie wciąż niepokonani!
Spotkanie Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów, miało być hitem kolejki. Czy tak właśnie było? Podopieczni trenera Santillego mimo że ugrali zaledwie seta ambitnie walczyli z ekipą mistrza Polski.

Set I:

Pierwsza partia rozpoczyna się od walki punkt za punkt (2:2). Ze środka skutecznie atakuje Patryk Czarnowski 3:3. Kapitalnie w obronie spisuje się Paweł Rusek, punkt jednak zdobywają rywale 3:5. Przewaga bełchatowian nie utrzymuje się jednak długo – znów punktuje ze środka Czarnowski, chwilę później Bartosz Kurek psuje serwis, a asa zagrywa Igor Yudin i jest już 6:6. Na pierwszą przerwę techniczną obie ekipy schodzą przy niewielkiej przewadze gości 7:8. Po czasie serwis psuje Miguel Falasca 8:8, ale już w kolejnej akcji z drugiej linii punktuje Kurek. Przepychankę na siatce z Marcinem Możdżonkiem wygrywa Grzegorz Łomacz, ale jego zespół wciąż minimalnie przegrywa 9:10. Gra cały czas toczy się punkt za punkt, a obie ekipy konsekwentnie nie zwalniają ręki w polu zagrywki. Dobrze jednak funkcjonuje obrona obu ekip, dzięki czemu akcje są długie i widowiskowe 13:14. Skutecznie ze skrzydła Michał Bąkiewicz 14:15. Po tej akcji w jastrzębskiej hali przygasa światło i następuje przerwa w grze. Po kilkunastu minutach gra zostaje wznowiona. Gospodarze blokują Stephana Antigę 15:15. Na drugą przerwę techniczną obie ekipy schodzą przy stanie 15:16. Po powrocie na parkiet jastrzębianie przyspieszają – punktują Ben Hardy i Pavel Abramov 17:16. Kiedy krótką w aut posyła Daniel Pliński (19:17), o czas prosi trener Nawrocki. Falasca łapie na pojedynczym bloku Abramova i na tablicy znów mamy remis (19:19), o czas proszą jastrzębianie. Przy stanie 20:19 w miejsce Czarnowskiego na zagrywce pojawia się Sebastian Pęcherz. Jego mocny serwis sprawia rywalom problemy. Kapitalny atak z kontry kończy Abramov 21:19. O czas proszą bełchatowianie. Również w ekipie Skry mamy zmiany. Pod siatkę w miejsce Bąkiewicza wchodzi Radosław Wnuk (22:21). Na niewiele się to jednak zdaje bo Łomacz świetnie czyści siatkę i Abramov bez żadnego problemu umieszcza piłkę w boisku 23:21. W kolejnej akcji Adam Nowik kończy przechodzącą piłkę i mamy setbola. Skra broni dwa setbole 24:23 i o czas prosi szkoleniowiec JW. Bąkiewicz obijając dłonie rywali doprowadza do remisu 24:24. Na boisku pojawia się na jedną akcję Mariusz Wlazły w miejsce Antigi. A emocjonującą końcówkę rozstrzygają na swoją korzyść Jastrzębianie, wygrywając 35:33.

Set II:

Do stanu 2:2 walka trwa punkt za punkt. W końcu jednak skuteczne ataki bełchatowian dają im dwupunktowe prowadzenie 2:4. Z lewego skrzydła nie do zatrzymania jest Kurek. 3:5, a w kolejnej akcji Bąkiewicz i Pliński blokują Yudina 3:6. Gospodarze starają się odrobić straty, ze środka punktuje Nowik 5:7, a chwilę później wspólnie z Łomaczem udaje mu się zablokować atak Kurka 6:7. Po przerwie technicznej (6:8), utrzymuje się dwupunktowa przewaga Skry 8:10. Dobre przyjęcie pozwala jednak Łomaczowi wyczyścić siatkę i bez problemów Hardy kończy atak ze skrzydła 9:10. Dwa asy serwisowe posyła rywalom Antiga 9:13. Natychmiast interweniuje Roberto Santilli prosząc o czas. Ambitnie grają w obronie jastrzębianie, a piłkę ze środka kończy Czarnowski 10:14. Na drugą przerwę techniczną obie ekipy schodzą przy stanie 10:16. Po czasie kończy Abramov 11:16, ale gra JW wyraźnie się nie klei. W miejsce Yudina wchodzi Pedro Azehna (11:18) i Łomacz od razu posyła mu piłkę 12:18. Na boisku pojawia się również Sławomir Master w miejsce Łomacza właśnie. Asem serwisowym popisuje się Abramov 14:18. Przy stanie 14:19 na boisko wchodzi Wlazły. Dobrze do gry wprowadza się Master blokując atakującego Skry 16:20. W kolejnej akcji ze środka punktuje Marcin Możdżonek 16:21. Przy stanie 16:22 trener Santilli desygnuje do gry Alp Cayra. Kapitalnie kiwa Master 17:22. Seta rozstrzygają na swoją korzyść bełchatowianie 19:25.

Set III:

Kapitalnie rozpoczynają trzecią partię jastrzębianie, którzy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:2. Po czasie obraz gry obu zespołów nie zmienia się – świetnie, właściwie w każdym elemencie radzą sobie gospodarze, którzy niesieni dopingiem kibiców, zdobywają punkt po punkcie. Przy stanie 10:3 o czas prosi trener Nawrocki. Po powrocie na parkiet asa zgrywa Czarnowski 11:3. Kapitalnie grają w obronie jastrzębianie, ze skrzydła atak kończy Abramov 12:4. W ekipie Skry punktuje Antiga, kiwa również Falasca, ale w kolejnej akcji ponownie punktuje rosyjski przyjmujący JW. Bełchatowianie starają się odrobić straty. Asa serwisowego posyła Kurek 13:8, a w kolejnej akcji Skra blokuje atak rywala 13:9. Dobrą passę gości przerywa atakiem po prostej Yudin 14:9. Bełchatów jest jednak w gazie, odrabia teraz straty punkt po punkcie. Przy stanie 14:12 o czas prosi trener Santilli. Po czasie mija pojedynczy blok Hardy 15:12, a w kolejnej akcji obija ręce rywali i jest 16:12. Sprytnie na siatce gra Antiga 18:15, a chwilę później wspólnie z Plińskim blokuje Abramova 18:16. Możdżonek celuje zagrywką prosto w rosyjskiego przyjmującego JW i robi się niebezpiecznie 18:17. O czas prosi szkoleniowiec gospodarzy. Po przerwie kontrę kończy Kurek i mamy remis 18:18. Możdżonek serwuje asa 18:19, a Yudin atakuje w aut 18:20. W miejsce Nowika wchodzi pod siatkę Sławomir Szczygieł. Dobrze w końcówce spisuje się Kurek 20:22. W miejsce Bąkiewicza pod siatką Skry pojawia się Wlazły. Końcówkę na swoją korzyść rozstrzygają bełchatowianie 21:25.

Set IV:

Od prowadzenia rozpoczynają czwartą partię jastrzębianie 3:1. Tym razem jednak Bełchatów nie pozwala rywalom odskoczyć, ze skrzydła kończy Antiga 4:3. W kolejnej akcji Yudin blokuje jednak Kurka i jest już 5:3. Ze środka z drugiej linii skutecznie gra Hardy 6:4. Ze środka punktuje Pliński 7:5, a chwilę później Możdżonek i Falasca blokują Abramova 7:6. Bąkiewicz obija blok rywali i mamy remis po 7. Po przerwie na kosmetykę parkietu (8:7) sędziowie odgwizdują Yudinowi błąd przekroczenia linii przy wykonywaniu zagrywki. Protestujący trener Santilli przyczynia się niestety do tego, że JW otrzymuje żółtą kartkę 8:9. Kolejne dwa punkty padają łupem Skry i o czas prosi jastrzębski szkoleniowiec 8:11. Yudin kończy atak z drugiej linii 10:11, ale natychmiast po drugiej stronie siatki punktowym atakiem odpowiada Bąkiewicz 10:12. W ataku myli się Kurek 12:13, a chwilę później Łomacz psuje zagrywkę 12:14. Przy stanie 13:15 w miejsce Hardy’ego na parkiet wchodzi Pęcherz. Na pierwszą przerwę techniczną obie ekipy schodzą przy stanie 14:16. Po raz kolejny w tym spotkaniu świetnie broni Paweł Rusek, niestety kontry nie wykorzystuje Abramov i jest 15:18. Jastrzębianie popełniają coraz więcej prostych błędów oddając rywalom punkty za darmo 15:19. Nowik i Łomacz skutecznie blokują atak Antigi 17:19. Z prawego skrzydła punktuje Pęcherz 18:20. W aut atakuje Kurek 20:22 i o czas prosi trener Nawrocki. Bronią się gospodarze. Abramov blokuje Kurka, a Pęcherz odważnie atakuje po skosie 22:23. Przechodzącą piłkę kończy Yudin i mamy 23:23. Mecz wygrywają jednak bełchatowianie pokonując JW w czwartej partii 23:25.

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 1-3 (35:33; 19:25; 21:25; 23:25)

KS Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Paweł Abramow, Benjamin Hardy, Patryk Czarnowski, Adam Nowik, Paweł Rusek (libero) oraz Sebastian Pęcherz, Sławomir Master, Pedro Azenha, Ali Alp Cayir, Sławomir Szczygieł

PGE Skra Bełchatów: Miguel Angel Falasca, Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Piotr Gacek (libero) oraz Radosław Wnuk, Mariusz Wlazły

MVP: Miguel Angel Falasca

Michał w dzisiejszym spotkaniu zapisał na swym koncie 13 oczek, jedenaście razy punktując w ataku oraz stawiając dwa skuteczne bloki.

źródło: reprezentacja.net/inf. własna