Katalog stron

Katalog Hybryda
Prasa

PlusLiga: W Wieluniu o włos od niespodzianki
W inauguracyjnym spotkaniu PlusLigi beniaminek Pamapol Siatkarz Wieluń podejmował Skrę Bełchatów. W ekipie mistrza Polski występuje aż pięciu aktualnych mistrzów Europy i jeden wicemistrz. Siatkarze z Wielunia nie przestraszyli się jednak tej gwiazdorskiej obsady zespołu rywala i urwali Skrze jednego seta. Mało jednak brakowało, by spotkanie nie zakończyło się w tie break'u.

Przed rozpoczęciem spotkania kierownictwo wieluńskiego klubu postanowiło uhonorować mistrzów Europy. Pamiątkowe upominki i kwiaty otrzymała piątka złotych medalistów z Izmiru - Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Bartek Kurek i Piotr Gacek - oraz srebrny medalista Stephana Antiga.

Set I

Mecz rozpoczynają gospodarze. Skra nie pozwala im jednak na swobodne rozegranie piłki i prowadzi od pierwszych minut spotkania. Następnie bełchatowianie popełniają kilka błędów, co daje pierwsze punkty gospodarzom. Świetna zagrywka Marcina Nowaka odrzuca od siatki zawodników Skry i Pamapol doprowadza do remisu 7:7. Na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi jednym punktem. Po przerwie przewaga Bełchatowa rośnie. Bardzo dobrze spisuje się debiutujący w PlusLidze Miłosz Hebda. Na drugiej przerwie technicznej Skra nadal prowadzi i utrzymuje bezpieczny dystans do rywala w dalszej części tej partii. Przy stanie 15:18 w siatkę wpada Marcin Możdżonek. Przy stanie 17:21 na parkiecie pojawia się Stephane Antiga zmieniając Miłosza Hebdę. Po wieluńskiej stronie siatki na zagrywkę wchodzi Michał Błoński w miejsce Bartosza Buniaka. W Skrze zmiana rozgrywających Miguel Angel Falasca zastępuje Macieja Dobrowolskiego. W końcówce seta Pamapol walczy o jak najlepszy bilans punktowy. Jednak bełchatowianie pewnie kończą tę partię 19:25.

Set II

Druga partia rozpoczyna się znów od prowadzenia gości. Sporo błędów i zepsutych zagrywek po obu stronach. Przewaga Bełchatowa staje się jednak widoczna. Przy stanie 6:7 Hebda zostaje zablokowany przez potrójny blok. Skuteczne zagranie Wołosza daje Pamapolowi remis. Przed pierwszą przerwą to jednak Skra wychodzi na jednopunktowe prowadzenie. Po przerwie bełchatowski mur staje się nie do przebicia dla gospodarzy. Po chwili wielunianie doprowadzają do remisu 10:10. Michał Bąkiewicz zdobywa jednak punkt przewagi atakując po bloku. Popisowa przesunięta krótka do Daniela Plińskiego daje czternasty punkt Skrze. Na drugiej przerwie prowadzenie Bełchatowa wynosi trzy „oczka”. Po drugiej przerwie technicznej goście nie wykorzystują przechodzącej piłki. Gospodarze zaczynają odrabiać straty i doprowadzają do remisu. Przy stanie 17:16 dla Pamapolu trener Jacek Nawrocki prosi o czas dla swojego zespołu. Po przerwie Skra odrabia straty. Kurek popisuje się świetnym atakiem z drugiej linii. Końcówka tej partii jest mocno wyrównana. Trener Nawrocki stosuje podwójną zmianę jak w pierwszym secie. Przy piłce setowej dla Skry Damian Dacewicz prosi o czas dla Wielunia. Pierwsza piłka setowa zostaje wykorzystana i Daniel Pliński blokuje Wołosza. Skra wygrywa drugą partię 21:25.

Set III

Pamapol rozpoczyna trzeci set z Błońskim i Zajderem. Partia ta podobnie jak dwie poprzednie rozpoczyna się od prowadzenia Skry. Kurek atakuje w siatkę, Wieluń prowadzi 3:2. Bełchatów odrabia straty i wychodzi na prowadzenie 3:4. Marcin Lubiejewski omija podwójny blok Skry i gospodarze ponownie doprowadzają do remisu. Pliński zatrzymany przez Nowaka i Pamapol prowadzi dwoma punktami 6:4. Skra wypada gorzej w przyjęciu, a gospodarze grają coraz odważniej. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Wielunia wynosi 8:4. Po przerwie Bełchatów zaczyna odrabiać straty m.in. dzięki świetnym zagrywkom Bąkiewicza. Gospodarze jednak tak łatwo się nie poddają i utrzymują prowadzenie 14:11. Wtedy trener Nawrocki prosi o czas dla zespołu. Po czasie Błoński zdobywa kolejny punkt z ataku. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzą trzema punktami. Dzięki dobrej zagrywce Plińskiego Bełchatów odrabia powoli straty, gospodarze utrzymują jednak przewagę. Przy stanie 21:20 Damian Dacewicz prosi o czas dla Wielunia. Po przerwie Kurek wpada w siatkę. Końcówka tej partii należy do miejscowych, którzy wygrywają tę odsłonę 25:20.

Set IV

Czwarta partia rozpoczyna się od prowadzenia Skry 4:2. Przewaga ta jednak szybko się zmniejsza, Kurek zostaje zablokowany i gospodarze doprowadzają do remisu. Bąkiewicz posyła piłkę w aut i Wieluń znów wysuwa się na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej mimo wszystko prowadzi Skra 7:8. Po przerwie wielunianie poczynają sobie coraz śmielej i to oni wychodzą na prowadzenie 10:8. Trener Nawrocki wprowadza do gry Falascę i Antigę. Gospodarze grają coraz lepiej i skuteczniej obijają bełchatowski blok. Po drugiej przerwie technicznej Bełchatów zaczyna odrabiać straty, ale utrzymuje się przewaga Wielunia. Przy stanie 18:16 Stelmacha zmienia Mikołaj Sarnecki. Po błędzie gospodarzy Skra doprowadza do remisu. Po stronie Pamapolu zaczynają się pojawiać błędy własne. Przy stanie 21:20 po raz pierwszy na parkiecie pojawia się Radosław Wnuk zmieniając Michała Bąkiewicza. Jest to zmiana tylko na jedną akcję. Końcówka tej partii należy do Bełchatowa, który wygrywa 23:25.

Pamapol Siatkarz Wieluń - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 23:25)

Pamapol Siatkarz Wieluń: Andrzej Stelmach, Marcin Lubiejewski, Maciej Wołosz, Maciej Kordysz, Bartosz Buniak, Marcin Nowak, Marcin Kryś (libero) oraz Michał Błoński, Maciej Zajder, Mikołaj Sarnecki.

PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski, Miłosz Hebda, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Piotr Gacek (libero) oraz Stephane Antiga, Miguel Falasca, Radosław Wnuk.

MVP: Daniel Pliński

źródło: reprezentacja.net/SportoweFakty.pl